۱
 

«عبرت از حکایتها و روایات» به چاپ رسید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۹
 
 
محمد رشیدی در کتاب «عبرت از حکایتها و روایات» سعی کرده است با نگاهی به احادیث روایات درباره موضوعات مختلف زندگی فردی و اجتماعی الگوی مناسبی به مخاطبان ارائه دهد. احادیث و روایات بر اساس فهرست الفبا در کتاب گردآوری شده تا دسترسی مخاطبان به آن راحت‌تر باشد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «عبرت از حکایتها و روایات» نوشته محمد رشیدی به تازگی از سوی انتشارات صهبا روانه کتابفروشی‌ها شده است.

نویسنده در این کتاب سعی کرده تا با نگاهی به احادیث روایات درباره موضوعات مختلف زندگی فردی و اجتماعی الگوی مناسبی به مخاطبان ارائه دهد. احادیث و روایات بر اساس فهرست الفبا در کتاب گردآوری شده تا دسترسی مخاطبان به آن راحت‌تر باشد.

از جمله موضوعاتی که در این کتاب درباره آن احادیث و روایات آورده شده می‌توان به آئین بندگی و نیایش، آفت سخن چینی، چهار دشمن انسان، خیر دنیا و آخرت، خیانت به مسلمان، ذکر خدا در هر حال، زهد و زاهد از دیدگاه روایت و ... اشاره کرد.

در بخشی از این کتاب درباره مقام دانشمند آمده است: «هارون بن عمرو مجاشعی از امام صادق (ع) از پدرش، از جدش روایت کند که رسول خدا فرمود: شخص دانشمند در میان مردم نادان همچون زنده‌ای است در میان مردگان. هر چیز حتی ماهیان دریا و گزندگان و درندگان و چهارپایان برای طالب علم آمرزش می‌طلبند، پس دانش بجویید که دانش وسیله پیوند میان شما و خدای عزوجل است و همانا طلب دانش بر هر مسلمانی واجب است.»

همچینین در حدیث دیگری درباره مقام علما آمده است:‌«پیامبر (ص) فرمودند: نگاه کردن به چهره علما عبادت است. از امام صادق (ع) ـ جعفر بن محمد ـ راجع به این سخن پیامبر (ص) پرسیدند: فرمودند مقصود، آن عالمی است که هر گاه او را نگاه کنی تو را به یاد آخرت بیاندازد و هر کس جز این باشد، نگاه کردن به او فساد است.»

کتاب «عبرت از حکایتها و روایات» نوشته محمد رشیدی با شمارگان سه هزار نسخه در 544 صفحه به بهای 30 هزار ریال به همت انتشارات صهبا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 217234
 


 
رشیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۷-۰۲-۲۱ ۲۱:۱۵:۰۴
باسلام.کتاب جدیدی تحت عنوان (مقتل ثارالله و قتیل العبرات) به نگارش محمد رشیدی توسط انتشارات درخت زندگی به چاپ رسیده است.خواهشمند است نسبت به معرفی این کتاب بنده را یاری فرمایید. (225181)