​«گرایش‌های هنر مدرن» وارد بازار نشر شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۶
 
 
کتاب «گرایش‌های هنر مدرن» در 5 فصل و 151صفحه به قلم سم فیلیپس و ترجمه مانی فرسایی و هانیه رجبی منتشر شد.
 
جلد کتاب
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «گرایش‌های هنر مدرن» به نویسندگی سم فیلیپس و ترجمه مانی فرسایی و هانیه رجبی از سوی انتشارات آبان منتشر شده است.

در اين اثر «پيدايش هنر مدرن»، «هنر مدرن در آغاز سده بيستم»، «هنر مدرن در ميانه سده بيستم»، «هنر مدرن در پايان سده بيستم» و «سده بيست و يكم» از جمله موضوعاتی است كه مورد بررسی قرار گرفته است.

در پشت جلد این کتاب، می‌خوانیم: «مفهوم هنر مدرن، بيش از هر سوژه ديگری در اين روزگار با پسوند «ايسم» گره خورده است. اين «ايسم»‌ها دربرگيرنده تمامی جنبش‌ها، گرايش‌ها، سبك‌ها يا مكاتبی بودند كه هدف نهايی‌شان دسته‌بندی فعاليت‌ها و عملكرد هنرمندان مختلف بود. اثر پيش رو، راهنمايی كلی برای معرفی شناخته‌شده‌ترين و مشهورترين اين طبقه‌بندی‌ها است.»

گرايش‌های هنر مدرن، دانشنامه‌ای است كه در آن تلاش شده در كمترين حجم مطلب، بيشترين محتوا و مفهوم به خواننده منتقل گردد. وجود علائمی مانند مكتب‌های همسان با هر گرايش، مكتب‌های متضاد با هر گرايش، كليدواژگان هر گرايش و .... سبب شده است تا كاربرد اين كتاب برای دانشجويان، پژوهشگران و علاقه‌مندان هنر مدرن ساده و آسان شود.

«گرایش‌های هنر مدرن» نوشته سم فیلیپس با ترجمه مانی فرسایی و هانیه رجبی در 152  صفحه وزيری، 4رنگ با كاغذ گلاسه و در 1500نسخه به قيمت 28000 تومان در سال 95 از سوی انتشارات آبان ارائه شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 236528