۱
 

«تویی که نمی‌شناختمت» خواندنی شد/ خاطراتی از یک بازاری شهید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
کتاب «تویی که نمی‌شناختمت» نوشته مهدی خدادادی که به خاطراتی از زندگی «شهید حاج صادق عبدالله‌زاده» می‌پردازد از نشر فاتحان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «تویی که نمی‌شناختمت» نوشته مهدی خدادادی به خاطراتی از زندگی «شهید حاج صادق عبدالله‌زاده» می‌پردازد. انتشارات فاتحان این کتاب را در مجموعه «شهدای اصناف» خود منتشر کرده است.

«تویی که نمی‌شناختمت» نتیجه مصاحبه‌های نویسنده با دوستان، هم‌رزمان و خانواده شهید است. وی از کسبه محله درخونگاه بود که در جنگ تحمیلی به شهادت رسید.

در خاطره‌ای با نام «رییس کلانتری زورگو» می‌خوانیم: «دختر و پسر همدیگر را دوست داشتند. محرم هم بودند اما یک نفر مانع رسیدن آن‌ها به هم می‌شد. پسر چند مرتبه آمده بود تا جهیزیه را به همراه عروس خانم به منزل خود ببرد که برادر عروس خانم که از قضا رییس کلانتری هم بود، مانع می‌شد.

خبر به نحوی به گوش حاج صادق رسید. حاج صادق به پسر گفت: «فردا می‌ری اسباب و اثاثیه‌تون رو بار ماشین می‌کنی، دست زنت رو می‌گیری و می‌ری سر خونه زندگیت. منم با خلیل فردا میام کمکت»

فردا موقع اسباب کشی، دو مرتبه سرو کله‌ی برادر دختر یعنی همان رییس کلانتری زورگو به همراه چند سرباز پیدا شد. حاج صادق جلو رفت و چیزی در گوش برادر دختر گفت که او سربازها را راهی کرد که بروند. بعد از رفتن سرباز‌ها حاجی برادر دختر را محکم بغل گرفت، به صورتی که نمی‌توانست تکان بخورد. بعد به بقیه اشاره کرد که سریع اثاثیه را بار بزنید و بروید. اثاثیه که بار زده شد و ماشین به راه افتاد، حاج صادق برادر دختر را رها کرد، او را هل داد و به او گفت: حالا برو هر کاری می‌خواهی بکنی، بکن»

انتشارات فاتحان ناشر کتاب «تویی که نمی‌شناختمت» با شمارگان سه‌هزار نسخه، قطع رقعی، 128 صفحه، مصور و به بهای 70‌هزار ریال است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 239539
 


 
صبا82
Germany
۱۳۹۷-۰۷-۱۱ ۱۸:۳۶:۰۵
سلام من چطور میتونم این کتاب وازسایت بخرم (226933)