​قصه‌هایی برای یک تا شش ساله‌ها منتشر شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۹
 
 
مجموعه شش جلدی «قصه‌هایی برای 1 تا 6 ساله‌ها» نوشته جان استیمسون با ترجمه فاطمه زرگری و تصویرگری کلوثه مارچ در نشر ذکر به چاپ چهارم رسید.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مجموعه شش جلدی «قصه‌هایی برای 1 تا 6 ساله‌ها» نوشته جان استیمسون با ترجمه فاطمه زرگری شامل تعدادی قصه با شخصیت‌های داستانی جذاب برای کودکان 1 تا 6 ساله است. خواندن این داستان‌ها به صورت آهنگین و موزون برای بچه‌ها توسط اولیا و مربیان می‌تواند فضای شاد و پرنشاطی را برای آن‌ها در محیط خانه یا مدرسه ایجاد کند.
 
عناوین این مجموعه عبارتند از: «لنگه جوراب گمشده و 10 قصه دیگر» برای یک ساله‌ها، «دایناسوری که حمام نمی‌رفت و 11 قصه دیگر» برای 2 ساله‌ها، «دندان درد تمساح کوچولو و سه قصه دیگر» برای 3 ساله‌ها «شتری با سه کوهان و 4 قصه دیگر» برای 4 ساله‌ها، «جغد عینکی و سه قصه دیگر» برای 5 ساله‌ها و «خرس برفی و سه قصه دیگر» برای 6 ساله‌ها.
 
کودکان در «لنگه جوراب گمشده و 10 قصه دیگر» در قالب 11قصه با شخصیت‌های داستانی جذاب به عنوان اولین تجربه آنها آشنا می‌شوند.

در «دایناسوری که حمام نمی‌رفت و 11 قصه دیگر» کودکان با یک بچه اسب آبی پرخور و دو بچه حلزون که همیشه به حرف مامان مهربانشان گوش می‌کردند و بوقلمون‌های بی‌حوصله که در ایستگاه اتوبوس نوبت را رعایت نمی‌کردند و ماجرای تدی خرسه آشنا می‌شوند.
 
مخاطبان در «دندان درد تمساح کوچولو و سه قصه دیگر» با جوجه اردکی به نام طلایی که باران را دوست نداشت و تمساح کوچولویی به نام نایجل و ماجرای دندان درد او و دو بچه پنگوئن بازیگوش و ماجرای پاندایی که پدر لوسی به عنوان هدیه به خانه آورده بود، آشنا می‌شوند.
 
کودکان 4 ساله در «شتری با سه کوهان و 4 قصه دیگر» با فیل کنجکاوی که با اتوبوس دوطبقه تمام خیابان‌های شهر را گشت و به باغ وحش برگشت و با یک مار به نام راسل و نورمن، لاک‌پشت پرسر و صدا، آشنا می‌شوند.
 
در «جغد عینکی و سه قصه دیگر» کودکان با میمون کوچولو و بازیگوش و خانواده جغدی که نگران پسرشان مروینند که نمی‌تواند درست ببیند و با ماجرای اتاق انتظار پزشک حیوانات خانم کانگرو و پسر کوچکش آشنا می‌شوند.
 
کودکان 6 ساله در کتاب «خرس برفی و سه قصه دیگر» با طاووس خودخواهی که فقط به ظاهرش فکر می کند و زرافه‌ای که لکوموتیوران شده است و یک خرس قطبی که دوست دارد در سیرک کار کند آشنا می‌شوند.

این مجموعه در سال 1387 برای نخستین بار توسط انتشارات ذکر منتشر شد. 

بخش کودک و نوجوان انتشارات ذکر مجموعه 6 جلدی «قصه‌هایی برای 1 تا 6 ساله‌ها» را با شمارگان دوهزار نسخه و قیمت 40 هزار ریال منتشر کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 244073