​«خانه افعی» و «شناخت حیوانات» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۳
 
 
رمان‌ «خانه افعی» نوشته بی دیون پورت از سوی انتشارات پیدایش برای نوجوانان و «شناخت حیوانات» از سوی انتشارات فرهنگ اندیشه برای خردسالان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) رمان‌ «خانه افعی» نوشته بی دیون پورت با ترجمه شهره نورصالحی به تازگی از سوی انتشارات پیدایش، برای نوجوانان منتشر شده است.
 
در این رمان، آنی دوازده ساله به کاخ هکسر دعوت شده تا خدمتکار بانو هکسر مرموز بشود، همه جا نقش مار کنده‌کاری شده و وقتی آنی یکی از آنها را لمس می‌کند، به زمان گذشته برمی‌گردد، زمانی که آن کاخ، بیمارستان جذامی‌ها بوده و دکتر هاکسور شیطان‌صفت آن را با مجموعه‌ای از خزنده‌های وحشت آفرینش اداره می‌کرده.
آنی به هیچ وجه نمی‌خواهد برگردد، اما بانو هسکر به او تکلیف می‌کند که راهی برای دزدیدن کتاب درمانگری و داروهای سحر‌آمیز دکتر پیدا کند، وعده می‌دهد که آن کتاب دنیا را از شر بیماری‌ها نجات خواهد داد، از جمله سل، که قاتل مادر آنی بوده است. در این رمان آنی سفری دراز و پرخطر در پیش دارد.
 
در بخشی از کتاب «خانه‌ افعی» می‌خوانیم: «تام شانزده سالش بود و داشت مرد می‌شد. استعداد عجیبی برای کاشتن و عمل آوردن گل و گیاه داشت ـ باغچه‌ کوچک سبزیکاری خانه‌ی ما در شأن ملکه‌ها بود. چیی از آمدنمان به خانه‌ی خاله‌ام نگذشته بود که یک خانم خیلی پولدار تام را اجیر کرد که مهارتش را تو باغچه‌های جدید او به کار ببرد. مشکلمان دوری راه بود و تام نمی‌توانست زیاد پیش من بیاید. با اینکه مادرمان خواندن و و نوشتن را به هر دومان یاد داده بود، تام استعداد نوشتن نداشت و برایم نامه نمی‌نوشت. تک و تنها افتاده بودن اینجا و هیچ کس را نداشتم که با او درد دل کنم. تازه هشت هفته گذشته بود.
غروب شب کریسمس بود، توی آشپزخانه تیک‌تیک می‌لرزیدم و سیب‌زمینی‌های شام فردا را پوست می‌کندم و تو آب می‌انداختم. چاقو تازه تیز شده بود و دوبار دستم را برید. هر دفعه هم هانا چشمش به قطره‌ی خونی افتادکه آب سرد را صورتی کرده بود. هر دفعه هم خاله کاترین یک سیلی خوابند تو گوشم. می‌گفت سر در نمی‌آورد چرا من آن‌قدر دست و پا چلفتی هستم: «مادرت انگشت‌های فرز و ماهری داشت و از عهده‌ی هرکاری که بگی، برمی‌آمد.»...»

انتشارات پیدایش کتاب «خانه افعی» را در قالب 396 صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت 250 هزار ریال منتشر کرده است.
 
«شناخت حیوانات» منتشر شد

«شناخت حیوانات» نیز کتابی است از سری شعرهای خاله مرضیه که از سوی انتشارات فرهنگ اندیشه برای خردسالان منتشر شده است.
 
این کتاب تصویری همراه با طرح های مختلف از حیوانات و رنگ‌آمیزی است که با اشعار و تصاویر مرضیه صادق برای گروه سنی «الف و ب» منتشر شده است.
 
کتاب «شناخت حیوانات» از سوی انتشارات فرهنگ اندیشه با شمارگان هزار جلد و قیمت 30 هزار ریال منتشر شده است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245264