«امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
 
 
کتاب «امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی» از سوی انتشارات سایبان وابسته به هلدینگ رسانه‌ای «هلدینگ رسانه‌ای دیده‌بان» منتشر شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) کتاب «امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی» نوشته دیویدج. تیومیم و ترجمه علیرضا صالحی در 10 فصل از سوی انتشارات «سایبان» منتشر شد.   
  
شبکه صنعتی، به‌عنوان نخستین موضوع این کتاب به تفصیل بررسی شده و در ادامه نویسنده به کلیات امنیت سایبری و چگونگی پیوند یافتن آن با شبکه‌های صنعتی پرداخته است. مولف همچنین به انواع حملات سایبری و راه‌حل‌های آماده تجاری به بخش شبکه‌های صنعتی اشاره کرده است. حملات سایبری جایگزین تجهیزات و اپلیکیشن‌های اولیه می‌شوند و در نتیجه مخاطرات خاص خود را نیز به همراه می‌آورند.

در فصل‌های بعدی کتاب، انواع تهدیدات، نقاط ‌ضعف‌ رایج، ابزار مهاجمان معرفی شده و در فصل دیگر درباره اقدامات متقابل به نحوه تدوین برنامه‌های دفاعی پرداخته ‌شده است.

در فصل‌های 6 تا 8 کتاب نیز برای بررسی امنیت سایبری در سه بخش مجزا مطالبی درباره «طراحی و طرح‌ریزی»، «فناوری» و «افراد، خط‌‌مشی‌ها و تضمین امنیت» تشریح شده است.
سیستم‌های امنیت فیزیکی بیش‌ از پیش به سمت وابستگی به سیستم‌های سایبری و فناوری اطلاعات در حال دگرگونی است. ارزیابی فعال شبکه شامل آزمون نفوذ، نباید در سامانه کنترل تولید یا شبکه سامانه کنترل صورت گیرد که در هشتمین فصل کتاب با موضوع «موضوعات جدید در امنیت شبکه صنعتی» بررسی شده است.

درباره «دفاع از شبکه‌های صنعتی - موارد تاریخی»، نمونه‌های ملموسی از تجربیات برخی شرکت‌های بزرگ در دفاع و صیانت از شبکه‌های صنعتی‌ آن‌ها تشریح شده که با مطالعه آن‌ها مفاهیم و راهکارهای ارائه ‌شده در کتاب برای مخاطبان قابل‌ تصورتر خواهد شد. ایران دومین هدف حمله به شبکه‌های صنعتی در جهان است.  

مولف در ادامه به پرسش‌های، شبکه صنعتی چه تفاوتی با شبکه‌های سازمانی دارد؟ امنیت در این شبکه‌ها چگونه تعریف می‌شود؟ شبکه اتوماسیون و کنترل صنعتی را چگونه باید ایمن کنیم؟ آیا اقدامات خرابکارانه در حیطه امنیت سایبری شبکه صنعتی می‌گنجند؟ دفاع سایبری در شبکه صنعتی چگونه انجام می‌شود و ده‌ها موضوع دیگر پاسخ می‌دهد.  
 
کتاب «امنیت اطلاعات در شبکه‌های صنعتی» با شمارگان دو هزار نسخه در 152 صفحه، به بهای 10 هزار تومان از سوی انتشارات سایبان وابسته به «هلدینگ رسانه‌ای دیده‌بان» منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 245741