داستان‌های «نیکولا کوچولو» برای اول دبستانی‌ها

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹
 
 
مجموعه 12 جلدی «نیکولا کوچولو» برای افزایش مهارت دانش‌آموزان دوره اول دبستان از سوی انتشارات محراب قلم منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مجموعه 12 جلدی «نیکولا کوچولو» نوشته امانوئل لوپتی با ترجمه رویا خوئی برای افزایش مهارت دانش‌آموزان دوره اول دبستان از سوی انتشارات محراب قلم منتشر شده است.
 
هر یک از کتاب‌های این مجموعه حاوی داستانی جذاب با نثری ساده و روان است.

برای نمونه در بخشی از کتاب «کی می‌خواهد عروسک‌بازی کند؟» می‌خوانیم: «صبح روز بعد، نیکولا در راه مدرسه ماری-ادویگ را دید. دخترک با یک دست، کیف مدرسه و با دست دیگر عروسکش، شانتال را گرفته بود. او در پیاده‌رو از این طرف به آن طرف چرخ می‌زد که یک دفعه، چشمش به نیکولا افتاد و دیگر نچرخید. نیکولا از او پرسید: «تو هنوز از دست من ناراحتی؟»
ماری-ادویگ فریاد زد: «بله، چون تو مثل وحشی‌ها رفتار کردی.»
نیکولا زیر لب گفت: «معذرت می‌خواهم.»
ماری-ادویگ پرسید: «قول می‌دهی با شانتال مهربان باشی؟»
-قول می‌دهم.
-پس برای جبران، باید تمام روز شانتال را پیش خودت نگه داری...»

در این مجموعه تلاش شده است با گذاشتن نشانه‌های سجاوندی برای کلمات و جملات متن، کودکان را در خواندن بهتر و با اعتماد به‌نفس بیشتر، کمک کنند.
 
عناوین این مجموعه 12 جلدی عبارتند از: «غذا خوردن در مدرسه، عالیه!»‌، «شیطنت هم‌کلاسی‌ها»، «شکار دایناسورها»، «دردسر در موزه»‌، «عکس یادگاری»، «قوانین رانندگی»، «کی می‌خواهد عروسک‌بازی کند؟»‌، «پیک‌ نیک»، «اسباب‌بازی‌ام شکست»، «از تاریکی نمی‌ترسم»‌، «هدیه بابام» و «مسابقه فوتبال».
 
انتشارات محراب قلم، مجموعه 12 جلدی «نیکولا کوچولو» را با شمارگان دو هزار و 200 نسخه و قیمت 50 هزار ریال(برای هر جلد) منتشر کرده است.

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246160