​«قصه‌های حسن کچل» در 12 کتاب منتشر شد

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۱
 
 
مجموعه 12 جلدی «قصه‌های حسن کچل» نوشته سهیلا رمضانی از سوی انتشارات آبرنگ برای خردسالان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مجموعه 12 جلدی «قصه‌های حسن کچل» نوشته سهیلا رمضانی شامل 12 داستان فولکلور است که برای کودکان گروه سنی «الف و ب» روایت شده است.
 
«حسن» پسری از روستاهای آذربایجان بود که چون مو نداشت به «حسن کچل» معروف شده بود. قصه‌های حسن‌ کچل را بیشتر مادربزرگ‌ها و پدر بزرگ‌ها بلد بودند و برای بچه‌ها تعریف می‌کردند. او هوش زیادی داشت و با کمک هوش خود بسیاری از مشکلات مردم روستا را حل می‌کرد.
 
عناوین این مجموعه 12 جلدی عبارتند از: «حسن کچل و گوجه‌هایی که ماهی شدند»، «حسن کچل و پسر مردم‌آزار»، «حسن کچل و راز خرس»، «حسن کچل و مزه دسترنج»، «حسن کچل و دستگیری دزدها»، «حسن کچل و بیماری همه‌گیر»، «حسن کچل و دهکده دیوها»، «حسن کچل و مسابقه دهکده»، «حسن کچل و تخم مرغ‌های گچی»، «حسن کچل و علفزار»، «حسن کچل و میوه‌های رنگی» و «حسن کچل و بچه آهو».
 
در بخشی از کتاب «حسن کچل و مسابقه دهکده» می‌خوانیم: «طناب‌کشی مسابقه بعدی بود. این دفعه قدرت حسن‌کچل، خیلی بیشتر بود. این‌قدر طناب را کشید که بولوت را در هوا سواری داد. مردم هم بلندبلند می‌خندیدند. حسن‌کچل با خودش گفت‌:‌ «این دیگر چطور مسابقه‌ای است؟ چه کارهای عجیبی! اینکه سخت نبود.» مسابقه آخری این بود که با هر دست یک سبد پر از سیب برمی‌داشتند و با دویدن از رودخانه رد می‌شدند، بدون اینکه پاهایشان خیس شود. بولوت که جلوتر می‌رفت. یک دفعه پایش روی سنگ رودخانه رفت و لیز خورد و با سبدهایش وسط رودخانه افتاد...»

انتشارات بین‌المللی آبرنگ، مجموعه 12 جلدی «قصه‌های حسن کچل» را با شمارگان دو هزار نسخه با قیمت سه هزار تومان برای هر جلد منتشر کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246199