«مهربان‌ترین پیامبر» و «شجاع‌ترین سردار دشت کربلا» در بازار کتاب

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۰
 
 
دو کتاب‌ «مهربان‌ترین پیامبر» به قلم غلامرضا حیدری ابهری و «شجاع‌ترین سردار دشت کربلا» با تدوین و گردآوری طاهره مهری، برای کودکان و نوجوانان، راهی بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب‌ «مهربان‌ترین پیامبر» به قلم غلامرضا حیدری ابهری برای افزایش آگاهی کودکان و نوجوانان نسبت به پیامبر خاتم حضرت محمد (ص) از سوی انتشارات محراب قلم منتشر شده است.
 
کتاب‌ «مهربان‌ترین پیامبر»، تصویری از رسول خدا(ص) و شخصیت آن حضرت را برای کودکان و نوجوانان ترسیم می‌کند. این کتاب از 10 فصل تشکیل شده که عبارتند از: «زندگی‌نامه، سبک زندگی، سخنان او، حکایت‌های کوتاه، حکایت‌های طولانی، قصه‌گویی‌های او، پیامبر(ص) در قرآن، پاسخ به سوالات، مکان‌های تاریخی مکه و مکان‌های تاریخی مدینه.»
 
در بخشی از مقدمه این کتاب به قلم نویسنده، می‌خوانیم: «برعکس پیامبران پیش از حضرت محمد(ص) که مستندات زیادی درباره زندگی آنان به ما نرسیده است، درباره زندگی آن حضرت مستندات فراوانی در دسترس ما قرار دارد و تاریخ، تصویر روشنی از سیره و وقایع زندگی او در اختیار ما گذاشته است...».
 
کتاب «مهربان‌ترین پیامبر» در 168 صفحه مصور رنگی با شمارگان سه هزار و 300 نسخه و قیمت 26 هزار تومان، از سوی انتشارات محراب قلم منتشر شده است.


 

کتاب «شجاع‌ترین سردار دشت کربلا»

کتاب «شجاع‌ترین سردار دشت کربلا» با تدوین و گردآوری طاهره مهری که در شرح زندگی حضرت عباس(ع) است، توسط انتشارات «ره‌آورد مهر» برای گروه سنی نوجوان راهی بازار نشر شده است.

نویسنده در این کتاب به شرح و بیان حضور ام‌البنین، مادر حضرت عباس(ع) در زندگی امام علی(ع) و تولد و زندگانی حضرت عباس(ع)، از ابتدای کودکی تا واقعه کربلا می‌پردازد.
 
در سخن نخست این کتاب آمده است: «پاییز 1390 بود که با اصرار انیس زندگی‌ام(مادرم) به پابوس حضرتش رفتم. با اصرار مادر و انکار خودم... فراخوانده شده بودم. جذبه‌ای فراتر از تصورم انتظارم را می‌کشید. در بارگاه ملکوتی حضرتش، حسی عجیب داشتم، حسی وصف ناشدنی. انگار با تک تک سلول‌هایم نفس می‌کشیدم. در زمان برگشت تنها یک تمنا داشتم، کاش صدایم آنچنان رسا بود تا به همه دنیا بگویم چه حال خوشی دارد، پیوستن به دریای خوبی‌ها.»

در پشت جلد این کتاب می‌خوانیم: «عباس کوچک در دامان پاک ام‌البنین ادب و مهربانی با فرزندان رسول خدا را می‌آموخت. مادرش هر روز به او سفارش می‌کرد و می‌گفت: «فرزندم مواظب آزردگی خاطر فرزندان حضرت فاطمه زهرا(س) باش. مبادا آنها را برنجانی. آنها میوه دل رسول خدا هستند. با آنها مهربان باش و مانند آنها رفتار کن. اگر آنها از تو راضی باشند در آخرت سعادتمند خواهی بود و اگر به سخنان آنها عمل کنی در دنیا خوشبخت زندگی خواهی کرد.»

کتاب «شجاع ترین سردار دشت کربلا» در 72 صفحه با شمارگان هزار نسخه، به بهای 15 هزار تومان، توسط انتشارات ره‌آورد مهر منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 246360