اثری تازه از سعید مدنی در نمایشگاه کتاب

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵
 
 
«وضعیت توسعه انسانی در ایران» تازه‌ترین کتاب سعید مدنی، جرم‌شناس و پژوهشگر مسایل اجتماعی، منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،کتاب «وضعیت توسعه انسانی در ایران» از سوی بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه با همکاری موسسه رحمان در 288 صفحه، در قطع رحلی و با قیمت 56000 تومان منتشر شده است.

برنامه توسعه ملل متحد به‌ عنوان یکی از زیرمجموعه‌های سازمان ملل متحد، از سال 1990 اقدام به انتشار گزارش‌هایی با عنوان «گزارش توسعه انسانی» کرده که آخرین آن‌ها در سال 2014 منتشر شده است. این گزارش با بحث درباره دو مفهوم مرتبط آسیب‌پذیری و تاب‌آوری، به‌‌مثابه پدیده‌های فردی ـ اجتماعی، نسبت به ایجاد وارونگی در روند پیشرفت توسعه انسانی در سطح جهان هشدار می‌دهد. سؤال مهم این است که «چرا برخی جوامع در مقایسه با دیگران کمتر متحمل آسیب می‌گردند و سریع‌تر نیز بازسازی می‌شوند؟» موضوع اصلی گزارش، پاسخ به این پرسش است.


کتاب حاضر، گزارشی است از وضعیت توسعه انسانی در ایران که براساس «گزارش توسعه انسانی» (2014) سازمان ملل متحد به رشته تحریر درآمده است و در آن به‌ تفصیل با وضعیت کنونی ایران در دو حوزه آسیب‌پذیری و تاب‌آوری آشنا خواهید شد.

سعید مدنی قهفرخی، جرم‌شناس و پژوهشگر مسایل اجتماعی، عضو سابق هیئت مدیره انجمن جامعه‌شناسی ایران، سردبیر پیشین فصلنامه رفاه اجتماعی، سردبیر و عضو هیئت تحریریه پیشین نشریه ایران فردا، سال‌ها به آموزش و پژوهش در زمینه مسایل اجتماعی (ازجمله اعتیاد، خشونت علیه زنان و کودکان، فقر و نابرابری و تن‌فروشی) اشتغال داشته و تاکنون مقالات و کتاب‌های زیادی در این زمینه منتشر کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247893