علم را در چند ثانیه بیاموزید

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
 
 
هازل مویر در چند ثانیه به شرح و توصیف علم پرداخت.
 
به گزارش خبر گزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب علم در چند ثانیه نوشته هازل مویر به ترجمه احسان بدری کوهی توسط انتشارات سبزان در سال 1396 چاپ و منتشر شد.

 با آشنایی از شگفتی‌های این جهان و با نگاهی عمیق‌تر به پدیدآورنده آن بیندیشید.

طبیعت شگفت‌انگیز و قوانین کشف شده آن و استفاده انسان به عنوان شگفت‌انگیز ترین عضو طبیعت از این قوانین برای رفع نیاز‌هایش  موضوع اصلی این کتاب هست.  هرچند عده‌ای معتقدند، ممکن است جهانی با این قوانین منظم به صورت تصادفی پدید آمده باشد، اما نگاه بی‌طرفانه به این عالم، شاهدی است بر وجود یک آفریننده دانا خدایی که همه چیز را بر پایه نظم آفریده و به انسان توانایی کشف این نظم و بهره‌گیری از آن را داده است.

همچنین برای اولین بار کتاب «مدل‌سازی در دینامیک سیالات محاسباتی» نوشته دیوید .سی.ویل‌کاکس،که در حوزه علوم مهندسی مکانیک سیالات به صورت مرجع تدریس می‌شد، توسط  محمد شهرخ‌خانی ترجمه شد و این کتاب توسط انتشارات ناقوس چاپ و نشر یافت. 

اگرچه دینامیک سیالات محاسباتی دربسیاری از دانشگاه‌های ایران توسط اساتید محترم تدریس می‌شود ولی دانشجویان و به ویژه مهندسین هنوز در این رشته احساس می‌کنند که منابع علمی به دزبان فارسی کافی نمی‌باشد. کتاب‌های موجود CFD به زبان فارسی کمتر به موضوع مدل‌سازی آشفتگی پرداختند. این کتاب مرجع مناسب برای  دانشجویان و محققین در علوم سیالات است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248100