​چاپ دهم کتاب «تاریخ انبیا» در نمایشگاه کتاب

 
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹
 
 
کتاب «تاریخ انبیا»، تالیف سیدالمحدثین سیدمحمدمهدی موسوی که به زندگی پیامبران از حضرت آدم تا پیامبر اسلام (ص) می‌پردازد توسط انتشارات جمهوری راهی بازار نشر شد.
 
به‌ گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «تاریخ انبیا» برای نخستین بار در سال 1275 در تبریز به شکل چاپ سنگی چاپ شد و در ربیع‌الاول سال 1376 هجری قمری در تهران توسط حاج ولی ادبیه (کتابفروشی ادبیه) به صورت حروف سربی در 634 صفحه به چاپ رسید. این کتاب اخیراً نیز از طرف انتشارات دانشور همان حروفچینی کتابفروشی ادبیه تجدید چاپ شد که کلا رعایت قواعد و اصول ویراستاری و تصحیح را رعایت نکرده بودند. لازم به ذکر است

این کتاب شامل تاریخ انبیاء از حضرت آدم (ع) تا حضرت رسول خاتم (ص) و زندگانی و معجزات 14 معصوم (ع) است و در آن حکایت‌های محیرالعقول زیادی استفاده شده که جای بسی تأمل و تدبر است.
 
مولف کتاب، حضرت آیت‌الله سیدمحمدمهدی، فرزند سیدمحمدجعفر موسوی (تنکابنی) علاوه بر کتاب فوق حدوداً 45 جلد کتاب در زمینه‌های مختلف مذهبی از قبیل تفسیر قرآن و فقه و فضایل و مناقب چهارده‌معصوم (ع) را به رشته تحریر درآورده که کلا مشتمل بر آیات قرآن کریم و اخبار و احادیث از رسول‌اکرم (ص) و ائمه‌معصومین (ع) است.
 
این کتاب در 87 باب نوشته شده و توسط رضا مرندی تصحیح شده است.
 
چاپ دهم کتاب «تاریخ انبیاء» تالیف سیدالمحدثین سیدمحمد مهدی موسوی (ره) با تصحیح رضا مرندی در هزار و 74 صفحه شمارگان 2000 نسخه و به‌قیمت 50هزار تومان توسط انتشارات جمهوری راهی بازار نشر شده است.
 
سی‎اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «یک کتاب بیشتر بخوانیم» و با ریاست سیدعباس صالحی از 13 تا 23 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب میزبان علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248200