​نهمین شماره «داروگ» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۱
 
 
نهمین شماره نشریه «داروگ» به‌عنوان نخستین نشریه محیط زیستی نوجوانان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، نهمین شماره از ماهنامه‌ اختصاصی اطلاعات و آموزش حفاظت از محیط زیست «داروگ» منتشر شد. این مجله با هدف حمایت از محیط زیست از طریق آموزش و آگاهی دادن به نسل نوجوان منتشر می‌شود.
 
در نخستین صفحات این شماره از نشریه، در گفت‌وگویی با فرهاد حسن‌زاده اطلاعات زیادی درباره این نویسنده و آثارش مطرح شده است، همچنین اطلاعاتی درباره دوران نوجوانی این نویسنده نیز بیان شده است.
 
در بخش «طبیعت‌گردی» نیز میلاد ذوقی در مطلب «طبیعت بازی کنید» بچه‌ها را تشویق می‌کند که با طبیعت ارتباط بهتر و نزدیکتری داشته باشند و به این طریق به درک درست‌تری از محیط پیرامون‌شان دست یابند. در ادامه مطالب و عکس‌های تعدادی از بچه‌ها از سفرهای نوروزی‌شان ارائه شده است.
 
«عشق پیروز است»، «پند پرنده به شکارچی؛ قصه‌ای از مثنوی معنوی»، «پاسخ بدهید جایزه بگیرید»، «فرانسیس بیکن؛ تجربه در طویله»، «کاغذ را جور دیگری ببینیم؛ اوریگامی» و «حکایتی از کلیله و دمنه؛ قورباغه» نیز عنوان مطالبی است که در بخش «سرگرمی» این شماره از داروگ منتشر شده است.
 
در «خبر خوش» هم در بخش «پنج روز با تصویرهای تحرک» به دهمین جشنواره پویانمایی تهران پرداخته شده است. همچنین توضیحاتی درباره نخستین انیمیشن جهان؛ جام سفالی در سیستان و بلوچستان ارائه شده است.
 
پراید بزن کنار گراز میاد، کیوی، پرنده دونده، کی اینجا بوده؟، آکادمی دفاع شخصی، همزیستی ساختمان‌ها و درخت‌ها، خانه درختی و درخت خانگی، چگونه کمپوست تولید کنیم و ماجرای پروفسور در زیست‌بوم‌ها از دیگر مطالبی است که در این شماره از داروگ آمده است.
 
نهمین شماره نخستین ماهنامه نوجوانان دوستدار محیط‌ زیست با عنوان «داروگ» با صاحب‌امتیازی شرکت انتشارات فنی ایران و مدیرمسئولی آرش قلمی‌فرد به بهای پنج هزار تومان منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248306