مجموعه چهار جلدی «سفر به‌فضا» راهی کتابفروشی‌ها شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۸
 
 
مجموعه 4 جلدی «سفر به‌فضا» نوشته گیلز اسپرو با ترجمه مجید عمیق از سوی انتشارات شورا در قالب یک مجلد منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مجموعه 4 جلدی «سفر به‌فضا» نوشته گیلز اسپرو با ترجمه مجید عمیق از سوی انتشارات شورا در قالب یک مجلد برای نوجوانان علاقه‌مند به ناشناخته‌های فضا منتشر شده است.
 
سفر به فضا و کشف ناشناخته‌های جهان هستی، رویایی بود که قرن‌های زیاد، ذهن انسان را به خود مشغول کرده بود. سرانجام در قرن بیستم این آرزوی دیرینه‌ آدمی تحقق پیدا کرد و انسان از طریق سفر به فضا و قدم نهادن بر سطح کره‌ ماه، اطلاعات ارزشمندی را از آسمان پر رمز و راز به‌دست آورد. مجموعه چهار جلدی سفر به فضا نوجوانان را به یک سفر فضایی هیجان‌انگیز دعوت می‌کند تا در این سفر به سوالات‌شان پاسخ دهد.

مجموعه 4 جلدی «سفر به فضا» شامل چهار جلد «اکتشاف فضا»، «خورشید و ستارگان»، «زمین و سیارات سنگی» و «سیارات گازی» است. متن علمی، تصاویر مرتبط، به‌همراه اطلاعات تکمیلی ارایه شده در هر بخش و چند پرسش، از ویژگی‌های این مجموعه است.

خارج شدن از کره‌ زمین؛ اکتشافات فضا؛ فراسوی منظومه‌ شمسی؛ خورشید و ساختمان آن؛ ستارگان نوترونی و سیاه‌چاله‌ها؛ عطارد، زهره، مریخ؛ بخش بیرونی منظومه‌ شمسی؛ ستارگان دنباله‌دار؛ مشتری، قمر یو، قمر اروپا از جمله موضوعاتی است که در این مجموعه به آنها اشاره شده است.
 
در بخشی از «اکتشاف فضا» می‌خوانیم: «در این کتاب ما به یک سفر فضایی دراز مدت می‌رویم و یاد می‌گیریم که فضانورد بودن چه حال و هوایی دارد و این‌که چگونه یک سفینه‌ فضایی کره‌ زمین را به سوی منظومه شمسی ترک می‌کند. همچنین ما ضمن خواندن مطالب این کتاب با دشواری‌های سفرهای فضایی و خطراتی آشنا می‌شویم که ممکن است فضانوردان در آینده با آن‌ها روبه‌رو شوند.

اگر از سطح زمین به ارتفاع صد کیلومتر بالا برویم، مرز فضا شروع می‌شود. اما نیروی گرانش زمین چنان قوی است که من و شما و هر چیزی را که بخواهد از سطح زمین ارتفاع بگیرد و دور شود به سمت پایین می‌کشد.»
 
انتشارات شورا مجموعه 4 جلدی «سفر به فضا» را در یک مجلد 136 صفحه‌ای مصور رنگی با شمارگان هزار نسخه و قیمت 45 هزار ریال منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 248320