​آثار جدیدی از مجموعه «داستان‌های والدو» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۸
 
 
جلدهای جدیدی از مجموعه کتاب‌های «داستان‌های والدو» با عنوان «پدربزرگم کجاست؟» و «تولدت مبارک» اثر هانس ویلهلم با ترجمه لیلا دیانی از سوی انتشارات شورا برای کودکان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مجموعه داستان‌های «والدو» کلا 15 جلد است که 3 جلد نخست آن با عنوان‌های «قرار بازی در ساعت 3»، «دیگر دروغ نمی‌گویم»، «من چه کسی هستم» سال گذشته منتشر شده بود. به تازگی نیز دو جلد تازه از این مجموعه با عنوان «پدربزرگم کجاست؟» و «تولدت مبارک» اثر هانس ویلهلم با ترجمه لیلا دیانی از سوی انتشارات شورا منتشر شده است.
 
مجموعه داستان‌های «والدو» برای دانش‌آموزان سال‌های اول دبستان، به‌منظور تقویت مهارت خواندن (PIRLS) و نیز ایجاد فرصت گفت‌وگوهای ژرف‌نگرانه چاپ و منتشر شده است.
 
نویسنده‌ این آثار که کتاب‌هایش تاکنون به بیست زبان زنده‌ دنیا ترجمه شده است؛ مفاهیمی مانند عشق به همنوع، دوستی و ارتباط سالم و بسیاری از موضوعات اخلاقی و معنوی را با زبانی کودکانه، در قالب داستان‌هایی لطیف و با تصاویری جالب مطرح کرده است.
 
انتشارات شورا، با توجه به اصول تربیتی و روند رشد عاطفی کودکان و تأثیر آموزش‌های غیرمستقیم بر آنان، تعدادی از آثار این نویسنده‌ مشهور و توانا را انتخاب کرده تا به خانواده‌ها و جامعه‌ آموزشی کشور معرفی کند.
 
در بخشی از کتاب «پدربزرگم کجاست؟» می‌خوانیم: «یک روز صبح مادر مایکل او ار آرام آرام بیدار کرد و گفت که پدربزرگش، دیشب نزدیک صبح فوت کرده است. مایکل می‌دانست که پدربزرگش مدتی بیمار بود. عروسک خرسی را برداشت و محکم آن را بغل کرد.

سپس بلند شد و به اتاق پدربزرگ رفت. مدتی بود که این اتاق خالی بود. روی صندلی پدربزرگ نشست. صندلی سرد بود. آیا می‌شد پدربزرگ دوباره برگردد؟
همین موقع درِ اتاق باز شد، والدو بود دوست خوب مایکل، والدو به او گفت: می‌دانستم که این جایی.
مایکل گفت: والدو، آخر برای چه پدربزرگ باید می‌مُرد؟!»
 
هانس ویلهلم، نویسنده و تصویرگری آلمانی است که بیش از 200 عنوان کتاب برای کودکان نوشته و تصویرگری کرده است. کتاب‌های او که بیشتر بر صلح، دوستی، عشق به دیگران و نیز دیگر مفاهیم اخلاقی تکیه دارند، به زبان‌های مختلف ترجمه شده است. ترجمه، چاپ و انتشار مجموعه «داستان‌های والدو» در ایران با اجازه و حمایت ویلهلم انجام شده است.
 
کتاب‌های «پدربزرگم کجاست؟» و «تولدت مبارک» با شمارگان هزار نسخه و قیمت 60 هزار ریال برای هر جلد از سوی انتشارات شورا منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249017