وصیت‌نامه مدافعان حرم در «آخرین نفس»

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۰
 
 
انتشارات تقدیر وصیت‌نامه 40 تن از شهدای مدافع حرم را در قالب کتابی با نام «آخرین نفس» چاپ و منتشر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، وصیت نامه 40 تن از شهدای مدافع حرم به همت مرتضی اسدی و گروه فرهنگی شهید حجت‌الله رحیمی در قالب کتابی با نام «آخرین نفس» گردآوری و تنظیم شده و توسط انتشارات تقدیر چاپ و منتشر شده است.
 
نویسنده در مقدمه کتاب کلام رهبری در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدای مدافح حرم را آورده است: «حقیقتا هم شهدای شما، هم خانداده‌ها، پدران، مادران و فرزندان آنان، حق بزرگی بر گردن همه ملت ایران دارند. این شهدا امتیازاتی دارند؛
یکی این است که اینها از حریم اهل بیت در عراق و سوریه دفاع کردند و در این راه به شهادت رسیدند.

امتیاز دوم این شهدای شما این است که اینها رفتند با دشمنی مبارزه کردند که اگر اینها مبارزه می‌کردند، این دشمن می‌آمد داخل کشور... اگر جلویش گرفته نمی‍‌شد، ما باید اینجا در کرمانشاه و همدان و بقیه استان‌ها با این‌ها می‌جنگیدیم و جلوی این‌ها را می‌گرفتیم. در واقع این شهدای عزیز ما جان خودشان را در راه دفاع از کشور، ملت، دین، انقلاب اسلامی فدا کردند.
امتیاز سوم هم این است که اینها در غربت به شهادت رسیدند. این هم ک امتیاز بزرگی است. این هم پیش خدای متعال فراموش نمی‌شود.»
 
«آخرین نفس» حاوی وصیت‌نامه 40 تن از شهدای مدافع حرم است که با وصیت نامه سردار شهید حاج حسین همدانی شروع می‌شود. همدانی یکی از فرماندهان قدیمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جنگ تحمیلی و از بنیانگذاران سپاه همدان بود و مدتی نیز فرماندهی لشکر 27 محمدرسول‌الله را برعهده داشت. این شهید گرانقدر که از مستشاران ارشد نظامی ایران در دفاع از حرم عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) بود، در سوریه به شهادت رسید.
 
در بخشی از وصیت نامه این شهید می‌خوانید: «بنده حقیر، حسین همدانی، شاگرد تنبل دفاع مقدس اعتراف می‌کنم که وظایف خودم را به خوبی انجام ندادم و بعضی موقع‌ها این نفس سرکش سراغ من می‌آمد و مرا گول می‌زد، وسوسه می‌شدم، نق می‌زدم، در درونم اعتراض ایجاد می‌شد اما خدا مرا کمک می‌کرد، متوجه می‌شدم، پشیمان می‌شدم، توبه می‌کردم و از خدا طلب عفو و بخشش می‌کردم و مرا می‌پذیرفت و این اواخر هم خیلی دلم هوای رفتن کرده بود. خدا کند در موقع جان دادن راضی باشد خدای مهربانم و خودم به رحمت او امیدوار هستم نه به عملکرد خودم.»
 
نویسنده در ادامه وصیت‌نامه شهدای دیگر را که اکثرا متولد دهه شصت هستند آورده و در انتها به وصیت‌نامه کم سن و سال‌ترین شهید مدافع حرم، شهید بیست ساله محمد‌رضا دهقان امیری اشاره می‌کند و وصیت‌نامه این شهید را به عنوان حسن ختام این اثر می‌آورد و در پایان نشانی مزار این شهیدان بزرگوار و تصاویر آن‌ها را ضمیمه اثر کرده است.
 
در قسمتی از وصیت‌نامه شهید بیست ساله محمد‌رضا دهقان امیری می‌خوانید: «از همه دوستان دانشگاه و مسجد و استادان و مربیانم و... درخواست حلالیت دارم و از شما می‌خواهم این حقیر را از دعای خیرتان محروم نفرمایید و اگر کوتاهی کردم در حق  شما عزیزان به بزرگواری خودعفو کنید و از حقی که بر گردنم دارید درگذرید.»
 
کتاب «آخرین نفس» در 136 صفحه با شمارگان 2500 جلد و بهای 6 هزار و 500 تومان توسط انتشارات تقدیر منتشر و روانه بازار کتاب شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 249597