​کمیک استریپ «آستریکس و پیکت‌ها» به دست بچه‌ها رسید

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۶
 
 
کمیک استریپ «آستریکس و پیکت‌ها» نوشته ژان‌ایو فری و ترجمه فریبرز افروزی از سوی انتشارات سامر راهی پیشخان کتابفروشی‌ها شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «آستریکس و پیکت‌ها» نوشته ژان‌ایو فری و تصویرگری کنراد دیدیه از مجموعه کمیک استریپ «آستریکس» به تازگی با ترجمه فریبرز افروزی از سوی انتشارات سامر راهی پیشخان کتابفروشی‌ها شده است.
 
اَستِریکس یک مجموعه از کتاب‌های کمیک فرانسوی هستند که توسط رنه گوسینی داستان‌نویسی شده و توسط آلبرت اودرزو به تصویر درآمده‌اند. داستان‌های این مجموعه در دهکده‌ای از مردم گُل(فرانسه کنونی) که در مقابل اشغال رومی‌ها مبارزه می‌کنند روی می‌دهد.
 
پس از مرگ گوسینی در سال ۱۹۷۷ و تا سال ۲۰۰۹، اودرزو نوشتن داستان کتاب‌ها را نیز خود برعهده گرفت. در دسامبر ۲۰۰۸، اودرزو امتیاز مجموعه اَستِریکس را به شرکت «اشت» واگذار کرد. از آن زمان تاکنون دو کتاب دیگر از این مجموعه با عنوان‌های «اَستِریکس و پیکت‌ها» و «اَستِریکس و طومار گمشده» منتشر شده است که توسط ژان ایو فری نوشته و توسط دیدیه کنراد ترسیم شده‌اند.
 
از دیگر کتاب‌های این مجموعه می‌توان به «آستریکس در اسپانیا»، «آستریکس و پیشگو»، «آستریکس در جزیره کورس»، «آستریکس و مبارزه بزرگ»، «آستریکس در بازی‌های المپیک»، «آستریکس و قالیچه جادویی ایرانی»، «آستریکس در جزیره کورس»، «آستریکس در سرزمین گل»، «آستریکس و کشف قاره جدید»، «آستریکس و داس طلایی»، «آستریکس و گلادیاتور»، «آستریکس و طلای سیاه»، «آستریکس و بربرها»، «آستریکس در بلژیک»، «آستریکس و نورمن‌ها» و ... اشاره کرد.
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
«من همراه افراد قبیله‌ام زندگی صلح‌جویانه‌ای را نزدیک آب‌های زلال دریاچه لاک‌اندرول داشتم. تا اینکه در کمینگاه اودیوس ماکابیوس افتادم. رئیس قبیله ماکابیان در ساحل مقابل. او من رو به تنه درختی بست و توی آب انداخت و تنه درخت را دستخوش امواج کرد.
چرا این کار و کرد؟
چون اون بی‌وجدان، کامومیلا دختر خوانده شاه پیشین یعنی شاه ماک دوم را می‌خواست!
کامومیلا نامزد من است و زیبایی خیره‌کننده‌اش آب‌های تیره لاک را روشن می‌کند.
ببخشید ولی داستا‌های عشقی آبکی باعث می‌شه بالا بیارم!
من کل داستان رو نفهمیدم! میشه دوباره از اول برامون تعریف کنی پسر عمو؟
 
انتشارات سامر کمیک استریپ «آستریکس و پیکت‌ها» را در قالب 48 صفحه مصور رنگی با شمارگان هزار و 500 نسخه و قیمت 150 هزار ریال برای جلد سخت و 100 هزار ریال برای جل شومیز منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250085