کتاب «فلسفه فقهی اقتصاد بازدارنده و مقاومتی» منتشر شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۴
 
 
جدیدترین اثر موسسه بوستان کتاب در موضوع اقتصاد، در دو جلد منتشر و روانه بازار نشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مسئول روابط عمومی بوستان کتاب ضمن اعلام این خبر گفت: «فلسفه فقهی اقتصاد بازدارنده و مقاومتی» جدیدترین کتاب در موضوع اقتصاد مقاومتی است که به قلم جعفر عباس حاجی، نگارش و توسط عباسعلی براتی، عباس جلالی و علی سلمانی ترجمه شده است.

مهدی محدثی درباره این اثر توضیحاتی را ارائه کرد و افزود: اقتصاد مقاومتی و بازدارنده، راهبردی است که اندیشوران معاصر درباره اقتصاد مقاومتی به واکاوی پرداخته‌اند. اثر حاضر یکی از این تلاش‌های فکری است که نویسنده کوشیده گام‌های جدّیِ نخستین را برای قاعده‌مندکردن و ریشه‌یابی آن بردارد.

وی افزود: این کتاب در دوجلد و چهارده فصل به تبیین فلسفه فقهی اقتصاد بازدارنده و مقاومتی پرداخته و در پی آن، دریچه‌ها و دروازه‌هایی به‌سوی بحث و کاوش درباره تبارشناسی، باستان‌شناسی و بوم‌شناسی، زیرساخت‌ها، روساخت‌ها، دلالت‌ها و استدلال‌های آن گشوده تا پژوهش‌گران، در مسیر پایه‌گذاری و قاعده‌مندسازی و ریشه‌یابی اقتصاد بازدارنده و مقاومتی بر مبنای پارادایم «جای‌گزینی»، قرار گیرند و نمونه، روش، سیر و اسلوبی فراگیر، تکاملی، سلسله مراتبی و توحیدی ـ که توانایی شبیه‌سازی و اجرای تدریجی در زندگی را دارد ـ ارائه کنند.

این اثر دو جلدی در قطع وزیری (جلد اول 564 صفحه و قیمت 42هزارتومان و جلد دوم، 624 صفحه و 47هزارتومان) و شمارگان 500 نسخه به تازگی چاپ شده و در همه شعبه‌های بوستان کتاب در قم، اصفهان، تهران و مشهد عرضه می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250107