کتابی تصویری از کریس هاگتن برای کودکان منتشر شد

«هیس! ما یک نقشه داریم»

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۹
 
 
کتاب تصویری «هیس! ما یک نقشه داریم» اثر کریس هاگتن، نویسنده و تصویرگر شناخته شده‌ ایرلندی از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،‌ «هیس! ما یک نقشه داریم» عنوان اثری از کریس هاگتن نویسنده و تصویرگر شناخته شده‌ ایرلندی است که به تازگی با ترجمه نورا حق‌پرست از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

هاگتن تلاش می‌کند در این کتاب در قالب یک داستان تصویری، نقش و اهمیت همبستگی را برای کودکان گروه سنی «ب» (7 تا 10 سال) به تصویر بکشد.

این اثر که پیش‌تر جوایزی را در حوزه‌ تصویرگری به خود اختصاص داده است، داستان گروهی را بیان می‌کند که می‌خواهند پرنده‌ای را شکار کنند و این تصمیم اتفاق‌های داستان را رقم می‌زند.

هاگتن در تصویرگری کتاب «هیس! ما یک نقشه داریم» از رنگ‌های محدودی استفاده کرده است. 

هاگتن که فعالیت گسترده‌ای در حوزه‌ صلح و تجارت منصفانه دارد، فعالیت حرفه‌ای خود را از سال 2007 آغاز کرده و آثار او در نمایشگاه‌های متعددی در سراسر جهان به نمایش درآمده‌ است.
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
نگاه کن یک پرنده
سلام پرنده کوچو
هیس هیس ما یک نقشه دادیم
یواش یواش... هیس
یواش یواش..
آماده یک، آماده دو، آماده سه
حمله...»

«نورا حق‌پرست»، متولد 1340 در تهران، تا كنون نزديك به 60 كتاب براي كودكان و نوجوانان تاليف و ترجمه كرده است. نخستين اثر او «شب‌هاي خاكستري» نام دارد. حق‌پرست نزديك به 8 سال سردبير مجله‌هايي مانند رشد كودك و نو‌آموز بوده و در راديو نيز به عنوان سردبير گروه كودك فعاليت داشته‌ است. از كتاب‌هاي او براي كودكان و نوجوانان مي‌توان به «پروانه‌هاي آبي»، «ماجراي شيري كه غمگين بود»، «دخترك و باران»، «خروس جهانگرد» و «پهلوان واقعي» اشاره كرد.

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب «هیس! ما یک نقشه داریم» را در قطع خشتی با شمارگان پنج هزار نسخه و قیمت 6هزار و 200 تومان منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250139