ویرایش جدیدی از «حرکت‌شناسی» با رنگ و بوی ورزش

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵
 
 
کتاب «حرکت‌شناسی» در ویرایش جدید خود رنگ و بوی ورزشی به خود گرفته است و در واقع می‌توان آن را حرکت‌شناسی ورزشی دانست. دکتر فریدون تندنویس، استاد دانشگاه خوارزمی نگارش این کتاب را برعهده داشته است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «حرکت‌شناسی» ترجمه و تالیف دکتر فریدون تندنویس و تجدیدنظر در محتوا به چاپ بیست و چهارم رسید. در این ویرایش سعی شده بخشی از تغییرات انجام شده مربوط به نشان دادن حرکات ورزشی با استفاده از وسایل ورزشی باشد.

کتاب «حرکت‌شناسی» در دوازده فصل به نگارش درآمده است که با تغییرات انجام شده کتاب بیشتر رنگ و بوی ورزشی به خود گرفته است و در واقع می‌توان آن را حرکت‌شناسی ورزشی به‌شمار آورد. طیف مخاطبان این کتاب دانشجویان رشته تربیت بدنی و فیزیوتراپی، مربیان ورزش، ورزشکاران پرورش اندام، مدرسان حرکت شناسی و بیومکانیک است.

نویسنده این کتاب معتقد است مطالعه‌کنندگان که اغلب دانشجویان و دانش‌آموختگان علوم حرکتی هستند لازم است ابتدا با بررسی حرکات بدن انسان از مباحث آناتومی و بیومکانیکی آشنا شوند و در مرحله بعد با آگاهی و به شکل کاربردی حرکات را بر روی ابزار و وسایل ورزشی تجزیه و تحلیل و استفاده کنند.
درفصل هشتم کتاب درباره ساختار استخوانی مفصل زانو آمده است: «مفصل زانو بزرگترین مفصل بدن آدمی است که در واقع از سه بخش مفصل تشکیل می‌شود، دو مفصل آن بین استخوان‌های درشت نی و ران قرار دارد و از نوع لقمه‌ای می‌باشد،(منظور دو لقمه داخلی و خارجی استخوان ران است که در دو سطح لقمه‌های داخلی و خارجی درشت نی قرار می‌گیرد) و دیگری مفصلی است که بین استخوان کشکک و استخوان ران بوده و از نوع مفاصل بدون محور یا مسطح است. البته در کتاب‌های آناتومی مفصل زانو را از نوع لولایی یا قرقره‌ای ذکر کرده‌اند.»

کتاب «حرکت‌شناسی» در 471 صفحه، شمارگان 400 نسخه و به قیمت 30هزار تومان توسط انتشارات دانشگاه خوارزمی روانه کتابفروشی‌ها شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 250788
 


 
عبدالحسین وهاب‌زاده