روایتی از تشکیل حزب جمهوری اسلامی

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۶
 
 
کتاب «تشکیلات انقلابی» تالیف سعید سعادتی به شناخت ویژگی‌ها و ساختارهای لازم برای تشکیلات انقلابی اختصاص دارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «تشکیلات انقلابی» تالیف سعید سعادتی به بررسی چگونگی شکل‌گیری احزاب و فعالیت‌های انقلابی می‌پردازد.
 
سرفصل‌ها عبارتند از:«کلیات، ضرورت، اهداف تشکیلات انقلابی»، «اصول و ارزش‌های حاکم بر تشکیلات انقلابی»، «شاخصه‌ها و ویژگی‌های تشکیلات انقلابی»، «رسالت و نقش تشکیلات انقلابی» و «بررسی موانع و آسیب‌شناسی تشکیلات انقلابی».
 
در مقدمه با اشاره به فوائد تشکیلات انقلابی آمده است:«با گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلام، ارائه الگوی عملی اداره جامعه براساس مبانی اندیشه‌ای و ارزشی انقلاب اسلامی امری لازم و ضروری به نظر می‌رسد. الگویی که بتواند با به کارگیری استعدادهای سرشار معنوی و مادی موجود در جامعه اسلامی، زیرساخت‌های گسترده و مهم‌تر از همه نیروی انسانی متعهد و کارآمد ایران اسلامی، نه تنها بر مشکلات فائق آید بلکه به عنوان نمونه قابل بهره‌برداری برای همه کشورها استقلال‌طلب مطرح شود.
 
یکی از مهم‌ترین مولفه‌های لازم برای به ثمر رساندن آرمان‌های انقلاب اسلامی، همان‌طور که در اندیشه امامین انقلاب اسلامی نیز بسیار مورد تاکید واقع شده است. مردمی کردن امور و سپردن امور به مردم است که این امر در اقتصاد، فرهنگ، سیاست، دفاع و ... و در مراحل مختلف رشد و تعالی جمهوری اسلامی مورد تاکید بوده است. در تجربیات مختلف قبل و بعد از انقلاب اسلامی نیز مجموعه‌های مختلفی با روحیه و انگیزه انقلابی و اسلامی را به ما نشان دادند تا بتوان از تجربیات مثبت و منفی ایشان به نحو احسن بهره برد و الگوی تشکیلات انقلابی را ارائه کرد.»

در ادامه درباره توانایی برخی چهره‌ها مانند مقام معظم رهبری می‌خوانیم:«آنچه بسیار واضح است، از آغاز حرکت انقلاب اسلامی تا کنون، افراد معدود و مشخصی بوده‌اند که توانسته‌اند به فراخور نیازهای مختلف انقلاب اسلامی، دست به ایجاد و راه‌اندازی تشکیلات با هویت و ساختار و ویژگی‌های اسلامی و انقلابی بزنند. از جمله این افراد شهید آیت‌الله دکترشهیدبهشتی و مقام معظم رهبری هستند که در ایام قبل و بعد از انقلاب اسلامی ایران با تشکیل حزب جمهوری اسلامی یکی از مهم‌ترین تشکیلات مردمی انقلاب را ایجاد کردند.»

کتاب «تشکیلات انقلابی» تالیف سعید سعادتی نوشته سعید سعادتی، در 512 صفحه، شمارگان دو هزار نسخه و به بهای 25هزار تومان از سوی انتشارات دانشگاه امام صادق به چاپ رسیده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251676