راهنمای کاربردی برای دستیابی به مطالعه لذت‌بخش و مؤثر

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۶
 
 
رضا حیدری قاسم‌آبادی با سه عنوان کتاب جدید روانه بازار نشر شده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) رضا حیدری قاسم‌آبادی با سه عنوان کتاب جدید روانه بازار نشر شده است. «چراغ مطالعه؛ راهنمای کاربردی برای دستیابی به مطالعه لذت‌بخش و مؤثر» عنوان نخستین کتاب وی است.
 
در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «وقتی به برخی رفتارهای نابهنجار یا ناپسند اجتماعی نگاه می‌کنیم، هر علتی را به عنوان دلیل اصلی این رفتار نمایان می‌سازیم جز یک دلیل اصلی و بنیادی. آن هم نداشتن عادت به مطالعه اثربخش و سودمند است. چرا مطالعه اینقدر مهم است؟ با مطالعه، بدون دلیل صحبت نمی‌کنیم، واکنشی و فوری به رفتارها یا گفتارها عکس‌العمل نشان نمی‌دهیم و براساس ارزش‌ها و هنجارها و کاملا پخته رفتار می‌کنیم. کتاب این یار مهربان، در سکوت خود دنیایی از دانست‌ها را به ما می‌دهد و سعی می‌کند متانت و تعقل را به ما ارزانی دارد. کتاب ما را وادار به فکر کردن می‌کند و باعث آگاه شدن ما می‌شود. کتاب،‌ رسانه‌ای تمدن‌ساز و جامعه را به سوی فرزانگی می‌برد. به همین دلیل، هرقدر راجع به اهمیت خواندن، مطالعه سودمند و امثالهم بحث شود باز اندک به نظر می‌رسد.»

مخاطبان در این کتاب با طی کردن مراحلی چون قبل از شروع، قبل از مطالعه، انگیزه و هدف ‌گذاری، مدیریت زمان، تمرکز حواس، غلبه بر تنبلی، محل و زمان مطالعه، روش‌های مطالعه، تندخوانی، نقشه ذهنی و خلاصه‌نویسی، فراموشی، توصیه‌های بهداشتی و علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه می‌توانند چراغ مطالعه را روشن کنند.

کتاب «چراغ مطالعه؛ راهنمای کاربردی برای دستیابی به مطالعه لذت‌بخش و مؤثر» با شمارگان هزار نسخه در 213 صفحه به بهای 20 هزار تومان از سوی ناشر مولف منتشر شده است.

ابری بشید و نبارید

کتاب «ابری بشید و نبارید؛ راهنمای ساده و کاربردی برای مدیریت خشم در زندگی» نیز عنوان کتاب جدید دیگری است که از این نویسنده منتشر شده است.

در بخشی از این کتاب آمده است:‌ «وقتی هوا ابری می‌شود تغییراتی در آسمان رخ می‌دهد. ابرها سیاه می‌شوند، صدای مهیبی از آن‌ها به گوش می‌رسد و آسمان دگرگون می‌شود. از روی این نشانه‌ها می‌توان فهمید تغییراتی رخ داده و یا قرار است اتفاقاتی بیافتد. حال یا باران می‌بارد، یا تگرگ و یا قضیه با چند رعدوبرق به پایان می‌رسد. ما انسان‌ها وقتی خشمگین می‌شویم شبیه به ابرهای باران‌زا هستیم. ظاهر ما تغییر می‌کند و چهره‌مان برافروخته می‌شود. ممکن است خشم خود را با فریاد زدن تخلیه کنیم و یا آن را با یک رفتار پرخاشگرانه بروز دهیم.

پدربزرگم همیشه می‌گوید: «بولوث اولین آما یاغمین» ابر بشید ولی نبارید. ما در این کتاب به دنبال همین هستیم. یعنی خشم خود را به‌گونه‌ای بروز دهیم که به خود و دیگران آسیبی نرسانیم. در این کتاب به دنبال این نیستیم که بگوییم خشمگین نشید و بلکه راهکارهایی ارائه می‌دهیم تا به‌وسیله آن بتوانید خشم خود را مدیریت کنید. در یک کلام ابری بشویم ولی نباریم.
 
این ابیات نشان می‌دهد کنترل و مدیریت خشم کاری سخت است و نیاز به تمرین و ممارست دارد اما درعین‌حال نیز شدنی و دست‌یافتنی است چرا که اگر این‌گونه نبود خداوند در قرآن کریم ما را به آن دعوت نمی‌کرد. پس راهی سخت در پیش داریم و باید برای رسیدن به آن تمام تلاش خود را بکنیم تا به لذت کنترل خشم دست یابیم.»

مخاطبان در این کتاب می‌توانند با مباحثی چون خشم چیست؟، چشم چه چیزی نیست؟، ضررهای خشم، فواید خشم، منشاء خشم، راه‌های پیشگیری از خشم، چه کسانی بیشتر خشمکین می‌شوند؟، مراحل خشم، خشم از دیدگاه اسلام، پرخاشگری در فضای مجازی، تکنیک‌های مدیریت خشم و آزمون سنجش میزان پرخاشگری آشنا شوند.

کتاب «ابری بشید و نبارید؛ راهنمای ساده و کاربردی برای مدیریت خشم در زندگی» با شمارگان 300 نسخه در 82 صفحه به بهای 7 هزار تومان توسط ناشر مولف منتشر شده است.

اسرار ارتباط مؤثر
 
کتاب «اسرار ارتباط مؤثر؛ اسراری که با دانستن آنها بهتر می‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید» اثر دیگر رضا حیدری است که منتشر شده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «اگر نمی‌دانید که چگونه می‌توان به دیگران به‌صورت بهتری ارتباط برقرار کرد؟ اگر نمی‌دانید که چگونه باید با کودکان صحبت کرده و ارتباط برقرار کرد تا بهتر به حرف ما گوش دهند؟ اگر نمی‌دانید چگونه ارتباط برقرار کردنی در جلسه خواستگاری منجر به ازدواج می‌شود؟ اگر نمی‌دانید که چگونه باید انتقاد سازنده‌ای داشت؟ چگونه باید به درخواست‌های نابجای دیگران نه گفت؟ می‌توانید در این کتاب در مورد همین مسائل و بسیاری چیزهای دیگر که سبب بهبود روابط شما با دیگران خواهد شد بخوانید.

در این کتاب در مورد مسائل مختلفی بحث می‌شود که ممکن است برخی از آن‌ها در حال حاضر برای شما کاربرد نداشته باشد. به‌عنوان مثال در مورد نحوه‌ی ارتباط با کودکان صحبت می‌کنیم اما ممکن است که شما اصلا کودکی نداشته باشید. یا در مورد برقراری ارتباط موثر در خواستگاری صحبت می‌کنم که ممکن است برای شما هنوز اتفاق نیفتاده باشد و یا حتی ممکن است برخی از آن‌ها در حال حاضر برای شما کاربرد نداشته باشد. به‌عنوان مثال در مورد نحوه‌ی ارتباط با کودکان صحبت می‌کنیم اما ممکن است که شما اصلا کودکی نداشته باشید. یا درمورد برقراری ارتباط موثر در خواستگاری صحبت می‌کنم که ممکن است که چندسالی از خواستگاری شما گذشته باشد.

در این کتاب به هر موضوع به‌عنوان یک هنر نگاه شده است. هنر ارتباط با همسر،‌ هنر ارتباط با مشتری، هنر نه گفتن، هنر رفع خجولی و... به نظر نویسنده هرکدام از این موضوعات به‌مانند یک هنر است که لازم است هر انسانی آنها را فرابگیرد تا بهتر بتواند با دیگران ارتباط برقرار کند.

شما می‌توانید هر قسمتی از کتاب که در حال حاضر برای شما کاربرد ندارد را به دیگران که ممکن است به آن نیاز داشته باشند معرفی کنید. در نزدیک شما فردی هست که می‌خواهد به خواستگاری برود. یکی از اقوام شما در ارتباط با همسرش دچار مشکلاتی است. برقرار ارتباط با فرزند کوچکی در خانواده یکی از آشنایانتان سبب دردسر برای والدینش شده است. این‌ها مثال‌هایی است که باعث می‌شود شما کتاب را در اختیار هرکسی که احساس می‌کنید به آن نیازمند است قرار دهید تا هرکسی به تناسب شرایطش بتواند از آن استفاده کند.»

کتاب «اسرار ارتباط مؤثر؛ اسراری که با دانستن آنها بهتر می‌توانید با دیگران ارتباط برقرار کنید» با شمارگان هزار نسخه در 200 صفحه به بهای 18 هزار تومان توسط انتشارات سخنوران منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251758