​«کتاب‌بازها» به بازار کتاب رفتند

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۳
 
 
رمان «کتاب‌بازها» نوشته جنیفر چمبلیس برتمن با ترجمه امین توکلی به دست نوجوان‌ها رسید.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، رمان «کتاب‌بازها» نوشته جنیفر چمبلیس برتمن با ترجمه امین توکلی برای نوجوانان 12 تا 15 علاقه‌مند به ژانر ماجراجویی از سوی انتشارات پرتقال منتشر شده است.
 
در این رمان، آقای «گریسولد» در حال طراحی یک بازی آنلاین جدید است که ناگهان اتفاقی هولناک رخ می‌دهد. «امیلی» که در بازی انلاین اقای گریسولد بارها از کدهای مختلف رمزگشایی کرده است حالا باید وارد یک بازی واقعی شود. یک بازی که نتیجه‌اش چیزی بیشتر از پیدا کردن یک کتاب پنهان شده‌ است.
 
در آغاز این کتاب، قوانین بازی «کتاب بازها» برای نوجوانان علاقه‌مند به کتاب، معما و جستجوی گنج توضیح داده شده است و از آنها می‌خواهد کتابی را در یک مکان عمومی مخفی کنند سپس یک سرنخ درست کنند و در سایت بارگزاری کنند و برای هر کتابی یک نکته راهنما آماده کنند تا متوجه شوند چطور کتابشان را پیدا کنند. بعد از آن باید کتابی را که می‌خواهند مخفی کنند، ثبت نام کرده و برایش یک کد رهگیری صادر کنند. سپس نوجوانان می‌توانند دنبال کتاب‌هایی بگردند که اطرافشان مخفی شده است و برای یافتن هر کتاب بسته به موضوعی که دارد امتیاز بگیرند.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «کشف کردن مکان جدید و هیجان اینکه دفعه بعد کجا می‌خواهند بروند برای امیلی یک ماجراجویی خانوادگی بزرگ بود و والدینش همیشه سعی می‌کردند همه این برنامه‌ها را جالب و جذاب کنند و مثل مراسم پرده‌برداری از سفر بعدی‌شان به این شکل که برای امیلی و برادر بزرگش یک شام غافلگیرانه راه می‌انداختند و با سرنخ‌هایی مقصد بعدی‌شان را به آنها نشان می‌دادند. سه هفته پیش امیلی بعد از مدرسه به خانه اجاره‌ای‌شان رفت. غرق فکر کردن بود تا برای نماد اختصاصی نیومکزیکو در پروژه شهر فرنگش یک ایده قابل توجه پیدا کند و وقتی وارد آشپزخانه شد، دید نان‌های باگت از سکه های شکلاتی زرورق پیچیده پر شده و روی میز چیده شده بودند.»
 
انتشارات پرتقال، رمان «کتاب‌بازها» را در قالب 328 صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت 210 هزار ریال منتشر کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251786