​مجموعه اشعار افسانه شعبان‌نژاد برای کودکان منتشر شد

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۰
 
 
مجموعه شعر «با من دوست باش» سروده افسانه شعبان‌نژاد از سوی انتشارات لوپه تو منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، مجموعه شعر «با من دوست باش» سروده افسانه شعبان‌نژاد و تصویرگری فهیمه محجوب به تازگی از سوی انتشارات لوپه تو بریا خردسالان و کودکان منتشر شده است.

«پر پر پر توی هوا»، «شالاپ شلوپ میون آب»، «گُرُم گُرُم روی زمین» و‌ »وز وز وز تو باغچه‌ها» عنوان‌های این مجموعه چهارجلدی هستند.

شعبان‌نژاد در این مجموعه شعرهای ساده و کودکان درباره حیوانات و موجودات مختلف سروده است. مثلا در کتاب «وز وز وز تو باغچه‌ها» درباره حیواناتی که در باغ و باغچه‌ها هستند مانند جیرجیرک، حلزون، زنبور، سوسک، مورچه،عنکبوت، کرم شب‌تاب، کفشدوزک، ملخ و هزارپا شعر می‌گوید و در کتاب «گُرُم گُرُم روی زمین» درباره حیواناتی که در خشکی زندگی می‌کنند مانند خرس، خرگوش، سگ، کانگورو، گوسفند، مارمولک، گورخر، زرافه،موش خرما و همستر.
 
همچنین در کتاب «شالاپ شلوپ میون آب» درباره حیواناتی که در آب زندگی می‌کنند یا با آب ارتباط بیشتری دارند مانند اسب آبی، پنگوئن، خرس قطبی، دلفین، قورباغه، ستاره دریایی، عروس دریایی، فک، نهنگ و هشت پا و در کتاب «پر پر پر توی هوا» درباره حیواناتی که پر دارند مانند اردک، دارکوب، شاهین، غاز،قرقاول،قو، کبوتر، کلاغ، گنجشک و مرغ شعر می‌گوید.
 
در یکی از این اشعار می‌خوانیم:
«باز توی آب قو کوچولو
گریه می‌کرد، اوهو اوهو
نگاه می‌کرد به چپ به راست
دلش یه هم‌بازی می‌خواست
تا این‌که خاله غاز اومد
با گردن دراز اومد
یه جوجه بود همراه او
هم بازی شد با جوجه قو»

 

افسانه شعبان‌نژاد، شاعر، نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان، در سال 1342، در شهداد از توابع کرمان به دنیا آمد. وی فعالیت‌های هنری خود را در سن 18 سالگی و با چاپ اولین مجموعه داستان اش برای نوجوانان با نام «نه من نمی‌ترسم» آغاز کرد. شعبان‌نژاد نزدیک به 130 اثر در زمینه شعر، قصه و رمان به چاپ رسانده است كه از آن میان حدود 40 اثر توانسته‌اند جوایزی از جشنواره‌های مختلف هنری و ادبی دریافت كنند.

شعبان نژاد آثار زیادی را در کارنامه‌ خود دارد. از آن جمله می‌توان به «آشناى غنچه ها»، «باغ هزار دخترون»، «بابا و باران»، «جشن گنجشك‌ها»، «يك آسمون، دو آسمون»، «كلاغه كجاست؟ روى درخت»، «خانم چمن و درخت زردآلو»، «شيشه آواز»، «النگوهاى قرمز»، «يار پنهان»، «دختر كدو تنبل»، «باغ فرشته‌ها»، «بهار گمشده»، «صداى صنوبر» و «زنبور و سيب قرمز» اشاره کرد.
  
انتشارات لوپه تو مجموعه 4 جلدی «با من دوست باش» را با شمارگان هزار نسخه و قیمت 65 هزار ریال برای هر جلد منتشر کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251790