خوشبختی چگونه است؟

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
 
 
کتاب «در جستجوی خوشبختی؛ از ارسطو تا علم مغز» نوشته سیسِلابوک ترجمه افشین خاکباز در فرهنگ نشر نو منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «در جستجوی خوشبختی؛ از ارسطو تا علم مغز» در 296 صفحه به قیمت  28هزار تومان  عرضه شده است.
 
فصل‌های کتاب عبارت است از «شانس»، «تعریف‌های ناسازگار»،‌«در باب زندگی خوش»،‌«سنجش»،‌ «آیا می‌توان به خوشبختی پایدار دست یافت؟»،‌«توهم»،‌«محدوده خوشبختی»
 
سیسِلابوک  در مقدمه کتاب نوشته است: خوشبختانه در هنگام نگارش این کتاب از فرصت گفت‌وگو با بسیاری از دوستان، اعضای خانواده، و همکاران درباره خوشبختی برخوردار شدم.
 
سیسِلابوک، فیلسوفِ برجسته اخلاق‌گرا در این کتابِ هوشمندانه و به‌هنگام، سرشت خوشبختی و جایگاه آن در اندیشه و آثار فلسفی دوره‌های مختلف را بررسی می‌کند. وی با ظرافت و زیبایی مفاهیم خوشبختی را در آثار اندیشمندان مختلف، از فیلسوفان یونانی گرفته تا اندیشمندانی همچون دزموند توتو، چارلز داروین، آیریس مرداک، و دالایی لاما ردیابی می‌کند و افزون بر آن جدیدترین نظریه‌های روانشناسان و اقتصاددانان و متخصصان ژنتیک و عصب‌شناسان درباره خوشبختی را بررسی می‌کند. سیسِلابوک با پرهیز از نظریه‌پردازی‌های انتزاعی، گنجینه‌ای از مشاهدات دست اول مردمان عادی و شخصیتهای معروف درباره خوشبختی را درهم می‌آمیزد و تصویری ارائه می‌دهد که شاید بتوان گفت کامل‌ترین تصویری است که تاکنون از خوشبختی ارائه شده است.
 
نشر نو، از این  نویسنده کتاب «دروغ‌گویی: انتخاب اخلاقی در زندگی اجتماعی و فردی»  را هم منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 251941