​«بعله! شاید هم نه» منتشر شد

تازه‌ترین اثر نویسنده برنده جایزه «رولد دال» به دست کودکان رسید

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷
 
 
​هشتمین جلد از مجموعه کتاب‌های «تام گیتس» با عنوان‌ «بعله! شاید هم نه» نوشته لیز پیشون از سوی انتشارات افق منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «بعله! شاید هم نه» رمانی گرافیکی نوشته لیز پیشون و هشتمین جلد از مجموعه کتاب‌های «تام گیتس» است که با ترجمه آتوسا صالحی از سوی انتشارات افق برای کودکان منتشر شده است.
 
در جلد هشتم از مجموعه «تام گیتس» داستان این گونه پیش می‌رود که تصمیم‌گیری برای تام اصلاً کار راحتی نیست؛ چون مادرش می‌خواهد یک خانه‌تکانی اساسی انجام دهد و تام باید وسایل دورریختنی‌اش را دور بریزد و اگر خودش این کار را نکند، مادرش این کار را برایش انجام می‌دهد که واقعاً فاجعه است! اما شانس می‌آورد و مثل همیشه عهد بوقی‌ها به‌موقع به دادش می‌رسند.
 
داستان اینطور آغاز می‌شود: «معمولا من خیلی خوب بلدم تصمیم بگیرم. مخصوصا اگر در مورد غذا و خوراکی و این جور چیزها باشد. اما امروز صبح تصمیم گرفتن یک ذره سخت است؛ بیشترش به خاطر مامانی میویس و خوراکی‌هایی است که دیروز برایمان آورد. مامان چیزهای دیگری هم آورده بود که به اندازه این معرکه نبود. مثل دو تا بسته چیپس با طعم جلبک دریایی و چوب ظرف عجیب و غریبی که شکل شیشه شربت بود. مامانی به من گفت: «من یادم نبود که چیپس لای دندون‌های بابابزرگ گیر می‌کنه.»
بعد بسته‌های چیپس را به من داد و گفت: «ولی فکر کنم تو از مزه‌شون خوشت بیاد، تام.»
خیلی به خودم فشار آوردم که یک وقت از قیافه‌ام نفهمد: «اَیییییییی، حالم به هم خورد.»
و به جایش به مامانی گفتم که از من می‌شنود باید آن ها را به دلیا بدهد. دلیا عاشق اینجور چیپس‌هاست.»
 
«دنیای معرکه تام گیتس»، «بهانه‌های باحال تام گیتس»، «همه چیز عالی است (یک جورهایی)»، «تام گیتس لنگه ندارد(البته بعضی وقت ها)»، «ایده‌های بیست (حالا بگو نوزده)»، «جایزه‌های خیلی خفن» و «یک کوچولو خوشبختی» سایر عنوان‌های این مجموعه است که تا به حال از سوی انتشارات افق راهی کتابفروشی‌ها شده است.
 
لیز پیشون نویسنده مجموعه کتاب‌های «تام گیتس»، از نویسندگانی است که توانسته، برنده جایزه رولد دال شود. «رولد دال» داستان‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس اهل ویلز بریتانیا و از مشهورترین نویسنده‌های انگلیسی بود که برای کودکان می‌نوشت. جایزه «رولد دال»، جایزه کتاب‌های خنده‌دار است که سال 2008 تاسیس شد. این جایزه دو هزار و 500 پوندی به خنده‌دارترین کتاب‌های پدید آمده از سوی نویسندگان و تصویرگران انگلستان برای کودکان در گروه‌های سنی زیر 6 سال و 7 تا 14 سال اهدا می‌شود.
 
بخش کودک و نوجوان انتشارات افق، کتاب «بعله! شاید هم نه» را در 272 صفحه مصور با شمارگان دو هزار نسخه و قیمت 180 هزار ریال منتشر کرده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 252466