اولین کتاب «ریاضیات مهندسی» به زبان فارسی تالیف شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸
 
 
انتشارات روزنه کتابی با عنوان «ریاضیات مهندسی پیشرفته‌ی کاربردی»، تالیف محرم حبیب‌نژادکورایم و دیگر نویسندگان روانه بازار کتاب های دانشگاهی کرد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) نخستین منبع رشته ریاضیات مهندسی به زبان فارسی منتشر شد. کتاب«ریاضیات مهندسی پیشرفته‌ی کاربردی»، اولین منبع درسی فارسی زبان برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری مهندسی رشته مکانیک است.  محرم حبیب‌نژاد کورایم با همکاری فرید قدمی، علیرضا و امین حبیب‌نژاد کورایم تالیف این کتاب را برعهده داشتند.
 
مروری بر فصل‌ها
«ماتریس‌ها»، «معادلات با مشتقات جزئی»، «اختلال»، «حساب تغییرات»، «ضرایب لاگرانژ و قیدها در حساب تغییرات»، «تئوری کنترل بهینه» و «روش‌های باقیمانده‌ی وزنی» عنوان شش سرفصل کتاب «ریاضیات مهندسی پیشرفته‌ی کاربردی» است.

درباره نویسنده
محرم حبیب‌نژادکورایم استاد گروه مکانیک دانشگاه علم و صنعت و از از چهره‌های شناخته‌شده‌ی رباتیک و نانو در کشور است؛ پیش از این کتاب‌های«دینامیک محاسباتی ربات‌ها» و «نانورباتیک» از وی  منتشر شده است. همچنین از دیگر نویسندگان این اثر فرید قدمی، مربی گروه مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی است که پیش از این کتاب‌های «روش تحقیق در علوم مهندسی»، «English in Mechanical Engineering» و « English in Mechanical and Industrial Engineering» از وی منتشر شده است. فرید قدمی چهره شناخته‌‌ای هم نیز به‌عنوان نویسنده، مترجم و منتقد ادبی دارد. این نویسنده  ترجمه و تألیف بیش از 40 کتاب را در زمینه‌ی ادبیات و فلسفه در کارنامه‌ی خود دارد. دریافت جایزه‌ی بین‌المللی بنیاد جیمز جویس زوریخ در سال 2016 از افتخارات اوست.
 
کتاب«ریاضیات مهندسی پیشرفته‌ی کاربردی» در 282 صفحه و با قیمت 27500 تومان توسط نشر روزنه منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256771