​داستان شیری که در پاریس مجسمه شد

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
 
 
کتاب «شیری در پاریس» با نویسندگی و تصویرگری بئاتریس آلمانیا با ترجمه پیام ابراهیمی منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «شیری در پاریس» با نویسندگی و تصویرگری بئاتریس آلمانیا با ترجمه پیام ابراهیمی از سوی انتشارات علمی و فرهنگی برای کودکان منتشر شده است.
 
پیام ابراهیمی در گفت‌وگو با ایبنا درباره کتاب «شیری در پاریس» گفت:‌ این کتاب سال 2006 جزو تقدیرشده‌های نمایشگاه کتاب بولونیا بود و از نظر تصویرگری جوایز مختلفی را به‌خود اختصاص داده است. این کتاب، از نظر تصویری فوق‌العاده است و از اهمیت عمده‌ای از نظر تصویرگری برخوردار است و می‌تواند برای تصویرگران جذاب باشد.
 
وی افزود: قصه این کتاب به ماجرای شیری اشاره می‌کند که از زندگی در بیشه خسته می‌شود و تصمیم می‌گیرد به پاریس برود بعد از اینکه گشتی در پاریس می‌زند در نهایت به میدان شهر می‌رود و تصمیم می‌گیرد در آنجا بماند.

به گفته ابراهیمی، شخصیت شیر این داستان از مجسمه شیری در میدان «دونقه روشر» پاریس الهام گرفته شده است. این مجسمه را معمار مشهوری به نام «فردریک آگوست بارتولدی» بین سال‌های 1867 تا 1880 ساخته و در این محل نصب کرده است.
 
وی درباره پیام این کتاب نیز گفت: این کتاب به مخاطبان می‌آموزد که به‌دنبال چیزهایی که دوست دارند بروند و هیچ‌وقت ناامید و خسته نشوند.
 
انتشارات علمی و فرهنگی، کتاب «شیری در پاریس» را با شمارگان هزار نسخه و قیمت 150 هزار ریال منتشر کرده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257267