«دوران زندگی» و «بابای توی قاب» در کتابفروشی‌ها

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۸
 
 
کتاب‌های «بابای توی قاب»، «زیباترین عید» و «دوران زندگی» از سوی نشر جمکران برای کودکان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب‌های «بابای توی قاب» نوشته هدی حشمتیان با تصویرگری سارا دستمالچیان، «زیباترین عید» نوشته سیدمحمد مهاجرانی و تصویرگری مژگان طایی‌نیا و «دوران زندگی» نوشته حاتم ابتسام و تصویرسازی منصوره محمدی از سوی نشر جمکران برای کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

کتاب «بابای توی قاب»
نویسنده در کتاب «بابای توی قاب» داستانی را از زبان فرزند شهید مصطفی احمدی روشن نقل می‌کند. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «بابا به خاطر خوشحال‌بودن بچه‌های مریض و آدم‌های فقیر شهید شده. اگر بابایی نباشد کی به جای او با آن همه دستگاه‌های گنده کار می‌کند که بچه‌های کوچولو زود خوب شوند. من هنوز مدرسه نرفته‌ام اما اگر مدرسه بروم و یاد بگیرم بنویسم بابا، آن‌قدر مثل بابا کتاب می‌خوانم تا بتوانم کارهای سخت سخت بکنم و بچه‌های بی‌مو را خوشحال کنم. کارهایی که هر کسی بلد نیست. فقط سختی‌اش این است که یاد بگیرم بنویسم بابا.»
 
کتاب «بابای توی قاب» با قیمت 30 هزار ریال منتشر شده است.
 
کتاب «زیباترین عید»
سیدمحمد مهاجرانی نیز در کتاب «زیباترین عید» در قالب دو داستان مجزا به عید غدیر خم می‌پردازد. در صفحه اول کتاب جمله‌ای از پیامبر (ص) به چشم می‌خورد «روز عید غدیر خم برترین عید امت من است.» در این کتاب ماجرای عید غدیر خم و چگونگی به امات رسیدن حضرت علی (ع) بیان شده است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «از وقتی که پیام پیامبر را شنیده‌ایم آرام و قرار نداریم. مردم روستاها و مناطق دور و بر مدینه، همه به مدینه آمده‌اند. همگی برای رسیدن روز حرکت لحظه‌شماری می کنیم. زیارت خانه خدا آن هم در کنار پیامبر خدا چه سعادت بزرگی! سرانجام، فرمان حرکت اعلام می‌شود. پیامبر خدا حرکت می‌کند و همه به دنبال او راه می‌افتیم.»
 
کتاب «زیباترین عید» با شمارگان سه هزار نسخه و قیمت 120 هزار ریال منتشر شده است.
 
کتاب «دوران زندگی»
«دوران زندگی» اثر دیگر است که به قلم حاتم ابتسام در قالبی نو و تازه با موضوع پیامبران منتشر شده است. کتابسازی این اثر به گونه‌ای است که تصاویر به صورت بروشور در یک طرف و مطالب در طرف دیگر کتاب آمده است. در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «به یاد بیاور که خداوند زمین و آسمان را آفرید و هرچه در زمین و آسمان‌هاست. او آدم را خلق کرد و از روح خودش در جسم او دمید. خدا در بهشت او را ساکن کرد. اما آدم از بهشت خدا به زمین فرستاده شد. خدا به او گفته بود که به درخت ممنوعه نزدیک نشود و از آن نخورد ولی شیطان آدم را وسوسه کرد و شیطان از روزی که او خلق شده بود دشمنش بود و به او حسادت می‌کرد. و آدم به زمین فرستاده شد؛ جایی بسیار پایین‌تر از بهشت.»
 
کتاب «دوران زندگی» با شمارگان هزار و 500 نسخه و قیمت 150 هزار ریال منتشر شده است.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257586