خاطرات دریادار دوم عرضه علی‌اکبر اخگر منتشر شد

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۵
 
 
بی‌هیچ اطلاعات درستی، رو به روی مردی نشستم که موهایش را روی آب سفید کرده بود. در واقع اصلاً تصور نمی‌کردم بنا باشد با ناخدای یک ناو جنگی مصاحبه کنم
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، مهدی زارع در کتاب «خواهرم جوشن» خاطرات دریادار دوم عرضه علی‌اکبر اخگر را روایت می‌کند. این کتاب  از سوی انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

«خواهرم جوشن» برای گروه سنی کودک و نوجوان و با رویکرد دفاع مقدس و نقش نیروی دریایی در عرصه جنگ نوشته شده است. این اثر با حمایت معنوی امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده سابق نیروی دریایی کشورمان تهیه و منتشر شده است.

نویسنده اثر درباره نگارش این کتاب در مقدمه چنین آورده است : «بی‌هیچ اطلاعات درستی، رو به روی  مردی نشستم که موهایش را روی آب سفید کرده بود. در واقع اصلاً تصور نمی‌کردم بنا باشد با ناخدای یک ناو جنگی مصاحبه کنم. آماده مصاحبه با تکاورانی بودم که در مقاومت ۳۴ روزه خرمشهر حضور داشتند. نه کتابی درباره جنگ روی دریا خوانده بودم و نه اطلاعاتی درباره اصطلاحات دریانوردی داشتم و نه حتی یک بار روی ناو جنگی رفته بودم. در همان نشست اول، وقتی دریادار اخگر صراحتاً گفت که کارهایش هیچ اهمیتی برای خودش ندارد و آمده تا تلاش و اهمیت نیروی دریایی جمهوری اسلامی مشخص شود، فهمیدم کار دشواری پیش رو دارم.»

در بخشی از این اثر می‌خوانیم: «دویدم به سمت پل فرماندهی. خالی به نظر می‌رسید. اما باید مطمئن می‌شدم که کسی در آنجا نمانده باشد. صدای شعله‌هایی که از عقب نفت‌کش بیرون می‌زد بیشتر می‌شد. اسکلت اسکیپ‌مانت داغ شده بود و پیچ و بست‌هایش از هم جدا می‌شد. شرایط محیط وحشت‌آور بود. داد زدم: «کسی هست؟» صدایم در فضای پل فرماندهی پیچید... »

«خواهرم جوشن» در ۱۱۶ صفحه، ۱۱۱۰ نسخه و به بهای ۱۲ هزار تومان روانه بازار نشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258598