یادداشت های یک سفر غیرقانونی

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۳
 
 
کتاب یادداشت های یک سفر غیر قانونی، حاصل سفری غیرقانونی به عراق در نخستین روزهای حمله نظامی آمریکا به این کشور و سرنگونی رژیم صدام است که اوضاع فرهنگی، کتاب، نویسندگان و مطبوعات و ... و حال و هوای عراق در آن دوره را شرح می دهد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «یادداشت های یک سفر غیرقانونی» به قلم سیدعلی کاشفی خوانساری روایت پُر افت وخیز و سراسر امید و ناامیدی از سفر غیرقانونی به کربلای معلا در دوران حیات و حکومت صدام حسین است. این نوشته ها پیش از این به صورت نوبه ای در هفته نامۀ «مهر» حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی منتشر شده است.

کتاب به شیوه سفرنامه‌نویسی است و نویسنده با نثری جان‌دار و گرم و صمیمی از لحظه‌های سفرش گزارشی خواندنی و تاثیرگذار می‌دهد. نثرگزارش گونه همراه است با فرار و فرودهای داستانی و فضاسازی‌ها و توصیف‌های ماندگار.

بخشی از متن کتاب: یکشنبه شب گفتند که فردا مسافر هستید و ما هم یک روزه، هرچه وعده و جلسه و قول و قرار بود به هم زدیم و کارها را به همکاران سپردیم و از دوشنبه عصر آمادۀ سفر شدیم. بهتر است خلاصه بگویم. جان کلام آنکه دوشنبه گذشت و ما نرفتیم. سه شنبه و خاک سپاری مرحوم حکیم گذشت و ما نرفتیم. چهارشنبه، خسته و عصبی راهی اهواز شدیم، بلکه فرجی بشود. مسئولان فرهنگی و نظامی استان در احترام و پذیرایی سنگ تمام گذاشتند؛ اما چهارشنبه هم گذشت و ما نرفتیم....
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258639