«عشق ورای ایمان» پائولو کوئلیو به چاپ سوم رسید

 
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۴
 
 
می‌توان عشق را با ارزش‌های دیگری که در طول زمان برای انسان‌ها مطرح بوده است مقایسه کرد. مثلا آن را با «فن سخنوری و بلاغت و فصاحت» مقایسه می‌کنیم.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «عشق ورای ایمان» با ترجمه اعظم خرام در نشر پارسه به چاپ سوم رسید. 

از پائولو کوئلیو به عنوان یکی از  اثرگذارترین نویسنده‌های معاصر یاد می‌کنند که بیش از 150 میلیون نسخه از کتاب‌های او در سراسر جهان به فروش رفته است و 168 کشور جهان، کتاب‌های او را خوانده‌اند و نوشته‌هایش به 80 زبان ترجمه شده است.

کوئلیو که در سال 1946 در ریودوژانیرو به دنیا آمد، در سال 1988 با کتاب کیمیاگر به شهرت جهانی رسید. ورونیکا می‌خواهد بمیرد، زهیر، خیانت و ... از جمله کتاب‌های مشهور این نویسنده است. او جوایز بین‌المللی بسیاری را کسب کرده است و در سال 2002 به آکادمی نویسندگان برزیل پیوست. در سال 2007 به‌عنوان پیام‌آور صلح سازمان ملل معرفی شد و در سال 2009 نامش به‌عنوان نویسنده‌ای که کتاب «کیمیاگر»ش رکورددار بیشترین آمار ترجمه است، در کتاب گینس ثبت شد.

بخشی از متن کتاب:
می‌توان عشق را با ارزش‌های دیگری که در طول زمان برای انسان‌ها مطرح بوده است مقایسه کرد. مثلا آن را با «فن سخنوری و بلاغت و فصاحت» مقایسه می‌کنیم. سخنوری و شیوایی کلام، موهبتی اصیل و متعالی است که انسان با ‌آن قادر به تسخیر قلب‌ها و ذهن‌ها می‌شود. کسی که این توانایی را دارد می‌‌تواند دیگران را تشویق کند تا وظایف معنوی و روحانی‌شان را به انجام برسانند و حتی دیگران را تشویق کند تا اعمالی فراتر از وظایفشان انجام دهند. در متنی که برایتان خواندم گفته شد:
«اگر من با زبان فرشتگان و ملائک با شما صحبت کنم اما عاشق شما نباشم، در واقع فقط ناقوسی پرسروصدا یا سنجی هستم که محکم به هم کوبیده می‌شود.»
 
ما اغلب عقاید و جملات و عباراتی باشکوه را می‌شنویم که در ابتدا به نظر می‌رسد قادرند دنیا را متحول کنند اما در واقع آن‌ها فقط کلماتی هستند تهی از احساس و فاقد عشق، و حالا می‌دانیم چرا هیچ‌کدام نمی‌تواند با ما و ذهن ما ارتباط برقرار کند و بر ما تاثیر بگذارد. آن‌ها هرقدر هم که به نظر منطقی و زیرکانه باشند، تاثیرگذار نیستند چون عشقی پشت این کلمات وجود ندارد.
در عباراتی که خواندم، عشق با قدرت رسولان و راز و رمزها و دانش‌ها و همچنین با ایمان و نیکوکاری مقایسه شده است.
 

کتاب «عشق ورای ایمان» اثر پائولو کوئلیو با ترجمه اعظم خرام در 88صفحه با تیراژ 1000 نسخه به‌بهای 10هزار تومان از سوی بنگاه ترجمه و نشر کتاب پارسه راهی بازار نشر شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258726