«سرآمد هری پاتر و فلسفه: هاگوارتز برای مشنگ‌ها» منتشر می‌شود

خواندن کتابی که مانند پوشیدن یک حلقه کدگشای فلسفی است

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۲
 
 
کتاب «سرآمد هری پاتر و فلسفه: هاگوارتز برای مشنگ‌ها» با ترجمه مریم آرین (آنوشا آرین) منتشر می‌شود. خواندن این کتاب را می‌توان به پوشیدن یک حلقه کدگشای فلسفی تشبیه کرد. این کتاب جنبه‌های حیاتی از عمیق‌ترین داستانی را به شما نشان می‌دهد که در میان این رمان‌های معروف آرمیده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کتاب «سرآمد هری پاتر و فلسفه: هاگوارتز برای مشنگ‌ها» با ترجمه مریم آرین (آنوشا آرین) به زودی از سوی نشر سیفتال منتشر می‌شود.

در بخشی از سخنی از نویسنده این کتاب که در مقدمه آن آمده می‌خوانیم: «در سال 2004، واقعه‌ای به واقع بسیار مهم در مورد هری پاتر رخ داد که با این حال نیازی نبود تا والدین خوابالوی سراسر دنیا در نیمه شب، به همراه فرزندان عشق هری پاتر خود، در کتاب‌فروشی‌ها حضور داشته باشند. این واقعه نوشته‌ای جدید از خانوم رولینگ یا حتی نمایشی مخصوص از خانه ‌او را نیز در بر نمی‌گرفت، و هیچگاه سرتیتر صفحه‌های اول روزنامه‌ها یا اخبار مربوط به برنامه‌های مخصوص تلویزیونی را نیز مزین نکرد. این واقعه انتشار شگفت‌انگیز یک کتاب غیرمنتظره بود: هری پاتر و فلسفه: اگر ارسطو مدیر هاگوارتز بود، که توسط فیلسوفان دیوید باگت و شاون کلین ویراست شده بود.

آنچه این واقعه را به رخدادی جالب‌توجه برای هری و طرفدارانش و جهان گسترده‌تری از خوانندگان تبدیل کرد این بود که، این کتاب گستردگی و عمق توجهی را نشان داد که این داستان ادامه‌دار نه تنها از سوی کودکان، نوجوانان، و جوانان خلاق، بلکه از سوی رتبه‌گذاری‌های حرفه‌ای در دنیای علم و آموزش کسب می‌کرد. جادوگران حکمت در کالج‌ها و دانشگاه‌های ما از داستان جالب‌توجه هری نکته‌برداری می‌کردند و در آن ایده‌ها و درس‌های بزرگی برای زندگی می‌یافتند. در این سنجش چشمگیر از موضوعات مختلفی که در ماجراجویی‌های هری پاتر یافت می‌شوند و در کتابی پس از دیگری برای ما آشکار می‌شوند، شجاعت، دورنگی، دوستی، شوق، عدالت، عشق، و بلندپروازی به موضوعاتی چون خوبی، بدی، مرگ، و آزادی پیوستند.

هنگامی که اولین بار از من خواسته شد تا در مورد داستان‌های هری پاتر مطلبی بنویسم به سرعت شروع کردم درمورد یکی از ویژگی‌های اصلی هری پاتر یعنی شجاعتش، مقاله‌ای نوشتم و بعد از آن قادر نبودم دست از نوشتن بردارم. در زمانی کوتاه، کتابی کامل نوشته بودم که به بررسی دیدگاه‌های فلسفی موجود در این داستان‌های فوق‌العاده می‌پرداخت؛ داستان‌هایی که برخلاف زمان ما نسل‌های مختلف را به هم پیوند می‌داد.

کتابی که خواهید خواند «سرآمد هری پاتر و فلسفه: هاگوارتز برای مشنگ‌ها»، گزارشی متمایز و تازه درمورد ایده‌های بزرگ موجود در کتاب است. تمامی نویسندگان فصل‌ها این شانس را داشتند تا در موضوعات انتخابی‌شان تفکر کنند و بعد از آنکه تمامی داستان‌های هری پاتر تکمیل شد نتیجه‌گیری‌های خود را یادداشت کنند و حتی رولینگ نیز بعدتر در یک نشست عمومی درمورد چیزهایی که هیچ‌گاه در متن اصلی آورده نشدند صحبت کرد. فیلسوفان و دیگر متخصصان هری پاتر که در اینجا جمع شده‌اند، درمورد ایده‌های مهمی که در این کتاب‌ها آمده دیدگاه‌های جدیدی ارائه کردند که بعضی از آنها می‌توانند به کلی زندگی را تغییر دهند. خواندن این کتاب را می‌توان به پوشیدن یک حلقه کدگشای فلسفی تشبیه کرد. این کتاب جنبه‌های حیاتی از عمیق‌ترین داستانی را به شما نشان می‌دهد که در میان این رمان‌های معروف آرمیده است.

گرد و خاک فرونشسته و هوا تمیز شده است. جنگ بزرگ تمام شده، و شخصیت‌های نجات‌یافته کتاب پی زندگی خود رفته‌اند. زمان آن فرا رسیده تا نگاهی به برجسته‌ترین پدیده‌ ادبی زمان خود بیاندازیم و ببینیم درمورد بعضی از مسائل اصولی که در زندگی مشاهده می‌کنیم، چه نظری دارد. همانگونه که این کتاب را خواهید خواند و به شخصه با مسائل مهم گلاویز می‌شوید، مجددا جادویی واقعی را احساس خواهید کرد که تا ابد داستان‌های جاویدان جی.کی.رولینگ را زنده نگاه خواهند داشت.»

کتاب «سرآمد هری پاتر و فلسفه: هاگوارتز برای مشنگ‌ها» به ترجمه مریم آرین (آنوشا آرین) هم اکنون در مرحله ویراست است و به زودی منتشر می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259411