کتاب «خودشیفته‌ای به نام ترامپ» منتشر شد

در مغز ترامپ چه می‌گذرد؟

شرح حال روانشناسی اف‌بی‌آی از رئیس جمهور آمریکا
 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲
 
 
کتاب «خودشیفته‌ای به نام ترامپ» به قلم دکتر دکر پیش از آغاز به کار رسمی دونالد ترامپ در مقام ریاست جمهوری آمریکا نوشته شده و بسیاری از پیش‌بینی‌های نویسنده، دست کم تا کنون، منطبق با واقعیت است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، کتاب «خودشیفته‌ای به نام ترامپ» نوشته دکتر دکر با ترجمه امیرحسین مکی منتشر شده است.

این کتاب، شرح حال مختصری است از ویژگی‌های شخصیتی دونالد ترامپ و عملکرد محتمل او در مقام ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا. این شرح حال بر اساس دیدگاه روان‌شناسی اف‌بی‌آی در زمینه پیش‌بینی رفتار و اعمال مظنونین نوشته شده است.

شرح حال روان‌شناسی اف‌بی‌آی از یک سو، به مامورین تحقیق و بازجوها کمک می‌کند تا خصوصیات و ویژگی‌های یک متهم یا جنایتکار ناشناس را شناسایی کنند و از سوی دیگر، حتی پس از آن که متهم شناسایی و توقیف شد، به پیش‌بینی رفتار و واکنش‌هایی می‌پردازد که فرد مزبور در قبال رویدادهای خاص بر وی خواهد داد.

این شرح حال به منظور طرفداری یا ضدیت با دونالد ترامپ ارائه نشده است، بلکه فقط یک ارزیابی بی‌طرفانه، بالینی و صادقانه از شخصیت رییس جمهور ایالات متحده آمریکا و پیش‌بینی عملکرد‌های احتمالی اوست.

از آنجا که هویت دونالد ترامپ برای‌ ما معلوم و مشخص است، ارائه شرح حال روانی او به منظور تعیین شخصیت و اعمال محتمل او بسیار ساده‌تر است. از طرفی، با مطالعه این کتاب، خودتان از این توانایی برخوردار می‌شوید که اعمال و رفتارهای آتی او را پیش‌بینی کنید و بدین ترتیب، طی چند سال آینده از اعمال ترامپ غافلگیر نخواهید شد.

این کتاب در سه بخش منتشر شده است. آشنایی با شرح حال روانی اف‌بی‌آی، شرح حال روانی دونالد ترامپ و پیش‌بینی عملکرد دونالد ترامپ در مقام رئیس جمهور. در انتها هم علاوه بر نتیجه‌گیری، نظر جمعی از خوانندگان آمریکایی درباره این کتاب منتشر شده است.

این کتاب پیش از آغاز به کار رسمی دونالد ترامپ در مقام ریاست جمهوری آمریکا نوشته شده است. اکنون که بیش از یک سال از دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ گذشته است، بهتر می‌توان صحت و سقم و پیش‌بینی‌های نویسنده را بررسی کرد. گو این که، بسیاری از پیش‌بینی‌های نویسنده، دست کم تا کنون، منطبق با واقعیت است.

کتاب با جمله‌ای از ترامپ شروع شده است: «ای حسودان و بازندگان، ببخشید، اما هوش بهر من جزو بالاترین هوش‌بهرهاست و همه شما هم این را خوب می‌دانید! لطفا احساس شرم و حماقت نکنید، چون این تقصیر شما نیست!»

کتاب «خودشیفته‌ای به نام ترامپ» در 74 صفحه شمارگان دوهزار نسخه و با قیمت 9500 تومان از سوی نشر «آریا گهر» منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 259550