آخرین بازماندگان پیرز توردی در کتابفروشی‌های ایران

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹
 
 
دو کتاب از مجموعه سه گاه «آخرین بازماندگان» نوشته نویسنده اهل نورثامبرلند انگلیس، برنده 2014 جایزه ادبی کودکان گاردین در نشر افق منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،پیرز توردی از نویسندگان خلاقی است که آثارش مورد توجه مخاطبان در سراسر جهان قرار گرفته است و جایزه‌های معتبری را نیز دریافت کرده است که از این جمله باید به جایزه ادبی کودکان گاردین اشاره کرد. پیرز توردی این جایزه مهم را در 2004 دریافت کرد و به شهرتش افزوده شد.

کتاب‌های پیترز توردی را مریم منتصرالدوله ترجمه کرده است و در ترجمه لحن قابل قبولی برای نوجوانان فارسی زبان شکل داده است. منتسرالدوله، مترجم آثار پرفروشی در نشر افق است که همواره ترجمه‌های او با استقبال خوبی روبه رو شده است.

«یروس چشم‌قرمز» اولین مجموعه از سه‌گانه «آخرین بازماندگان» نوشته پیرز توردی است که با ترجمه مریم منتصرالدوله در ۳۲۳ صفحه با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۵ هزار تومان در نشر افق به چاپ رسیده است.


در پشت جلد این کتاب می‌خوانیم: «در دنیایی که حیواناتش یکی بعد از دیگری رو به نابودی‌اند، کستر دوازده‌ساله توانایی شگفت‌انگیزی دارد که خودش از آن بی‌خبر است.
او که در مرکز نگهداری کودکان خاص زندانی شده تنها چیزی که می‌داند این است:
۱.دسته‌ای کبوتر در اتاقش هستند.
۲.آن‌ها با کستر حرف می‌زنند.
۳.زندگی او از این به بعد هرگز مثل قبل نمی‌شود.»


همچنین «اتحاد سیاه‌دلان» دومین مجموعه از سه‌گانه «آخرین بازماندگان» نوشته پیرز توردی با ترجمه مریم منتصرالدوله نیز در ۳۴۰ صفحه، با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و قیمت ۲۵ هزار تومان در نشر یادشده منتشر شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب می‌خوانیم: «کستر دوازده‌ساله فکر می‌کند آخرین بازماندگان کل منطقه را نجات داده و سفر پرماجرایش به پایان رسیده است، اما انگار ماجرا همچنان ادامه دارد چرا که:
۱.کستر دوباره صداهای مشکوکی از زیرزمین می‌شنود.
۲.هلی‌کوپتر فکتوریم به خانه آن‌ها نزدیک می‌شود.
۳.و او هنوز در ابتدای این سفر پرماجراست.»
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261244