استینک و یک شب خوابیدن کنار کوسه‌ها

 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۱
 
 
داستان‌های برادر جودی دمدمی را در کتاب «استینک و یک شب خوابیدن کنار کوسه‌ها» بخوانید. نشر افق از این مجموعه به تازگی جلد نهم را نیز روانه بازار کرده است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) مگان مك دونالد نويسنده مجموعه بر طرفدار جودي دمدمي است.خودش مي‌گويد.« روزي به ديدن بچه‌هاي مدرسه‌اي رفته بودم. پايم را كه گذاشتم توي كلاس، بچه‌ها يك صدا گفتند: استينك! استينك! استينك! همان وقت بود كه فهميدم استينك خودش مي ‌واند كتاب بشود.»

مگان تا امروز بيش از 50 كتاب براي كودكان نوشته كه ماجراي اغلب آن‌ها را از خاطرات كودكي‌هايش الهام گرفته است.

در نهمین جلد این مجموعه با عنوان «استینک و یک شب خوابیدن کنار کوسه‌ها» بابا و مامان استینک برنده یک شب خوابیدن در آکواریوم شده‌اند و حالا معلوم نیست این شب معرکه‌ترین خاطره استینک می‌شود یا عذاب‌آورترین شکنجه‌اش. استینک عاشق کوسه‌هاست ولی آیا می‌تواند در همان اتاقی بخوابد که کوسه‌ها در آن شنا می‌کنند؟ او دیوانه‌ چیزهای ترسناک و هیولاست ولی شاید اصلا لازم نباشد به یک ماهی مرکب خون آشام اینقدر نزدیک شود.
 
مگان مک‌دولند نویسنده مجموعه پرطرفدار «جودی دمدمی» است. وی خود درباره این مجموعه نوشته است: «روزی به دیدن بچه‌های مدرسه‌ای رفته بودم. پایم را که گذاشتم توی کلاس، بچه‌ها یک صدا گفتند: استینک! استینک! استینک! همان وقت بود که فهمیدم استینک خودش می‌تواند کتاب بشود» مگان تا امروز بیش از 50 کتاب برای کودکان نوشته که ماجرای اغلب آنها را از خاطرات کودکی‌هایش الهام گرفته است.»

بخشی از متن:
ترسناک، ترسناک تر، ترسناک ترین
بابا و مامان استینک برنده ی یک شب خوابیدن در آکواریوم شده اند و  حالا معلوم نیست این شب معرکه ترین خاطره ی استینک می شود یا عذاب آورترین شکنجه اش. .
استینک عاشق کوسه هاست ولی آیا می تواند در همان اتاقی بخوابد که کوسه ها در آن شنا می کنند؟ او دیوانه ی چیزهای ترسناک و هیولاست ولی شاید اصلاً لازم نباشد به یک ماهی مرکب خون آشام این قدر نزدیک شود . . .

جلد نهم کتاب «استینک و یک شب خوابیدن کنار کوسه‌ها» نوشته مگان مك دونالد  با ترجمه لاله جعفری در نشر افق به قیمت 9000 تومان منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 261888