با این کتاب از جسمتان خارج شوید

تجربه‌هایی از خروج از بدن را بخوانید
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۱
 
 
لوییس مونیرو در اولین اثر خود به نام «رمزگشایی از تجربه خروج از بدن» به بررسی نحوه خروج از بدن سخن می‌گوید. وی در این اثر به تجربه‌هایی اشاره می‌کند که در عین هشیاری تجربه خروج از بدن را داشته‌اند. فرهاد توحیدی ترجمه آن را برعهده داشته است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب«رمزگشایی از تجربه خروج از بدن» تالیف لوییس مونیرو با ترجمه فرهاد توحیدی به مباحث غیرعادی و اصطلاحا متافیزیکی، به ویژه مسائل مربوط به مرگ و روح و جان می‌پردازد این کتاب از سوی مترجم روانه بازار کتاب شده است.
 
لوییس مونیرو در این کتاب از تجربه خروج از بدن رمزگشایی می‌کند. تا کنون داستان‌های زیادی از تجربه خروج روح از بدن شنیده‌اید و حتمن می‌دانید که روح یک عنصری ابدی با قابلیت‌های ماورا فیزیکی بیشتری نسبت به جسم است. در بسیازی از فرهنگ‌ها و ادیان گوناگون ذ=داستان‌های زیادی از این نوع تجربه‌ها آورده شده است. این امر دارای جنبه های گوناگونی است که بعضی در مقاطع مختلف کتاب، این جنبه‌ها روشن خواهد شد.
 
مسائل تله‌پاتی، نهان‌بینی، تاثیر نگاه و پیش‌آگاهی، دید از راه دور و مجموعه‌ای دیگر از این موضوعات غیرعادی به طور بسیار تحلیلی با اصول علمی مطرح شده‌اند. اگر بپذیریم که کل تحقیقات و گزارشات منتشره دروغ نیستند، طبعا به نتایجی می‌رسیم که خارج از حیطه توهم، هذیان، دروغ، فریب یا مواردی از این دست قرار می‌گیرند و بدون شک جای تعمق و نتیجه‌گیری دارند در این کتاب نیز نگاهی مقدماتی به تجربه خروج از بدن صورت گرفته است.
 
مینرو(مولف) در این کتاب مدعی است که تجربه خروج از بدن در نهایت به آرامش و نیز آگاهی خیلی بیشتری منجر می‌شود و در صورت صحت آن می‌تواند برای خواننده بسیار مفید باشد. وی باور دارد که این کتاب برای همه افراد خوش‌نیتی که جدا به تکامل آگاهی‌شان توجه می‌کنند تالیف شده است.
 
واگنر آلگریتی؛ پژوهشگر برجسته بنا به درخواست مونیرو مقدمه‌ای بر این کتاب نوشته است که آورده «این کتاب به چیزی می‌رسد که در هر حوزه آگاهی‌شناسی مشکل‌ترین چالش است. مطلب را قابل فهم می‌کند بدون اینکه جوهره و عمق آن را از بین ببرد و این کار می‌تواند فقط توسط افرادی انجام شود که موضوع مورد بحث را واقعا می‌فهمند. همان‌گونه که اینشتین یک بار گفت، چیزی را واقعا نمی‌فهمید مگر اینکه بتوانید آن را به مادر بزرگتان توضیح دهید.
چه این کتاب را صفحه به صفحه بپرید تا موضوعات خاصی را دنبال کنید چه آن را کامل بخوانید خواهید دید مطلب کافید برای مقدمه ای بر الگو آگاهی وجود داردمطالعه آگاهی به عنوان یم اصل مستقل از بدن فیزیکی؛ تکنیک‌ها و کاربرد‌های عملی تجزبیات خروج از بدن ماهیت چند بعدی آگاهی و پیامد‌های اخلاقی این دانش.»
 
فرهاد توحیدی(مترجم) معتقد است اگر تجربه خروج از بدن و جسم حقیقت داشته باشد و درستی آن مطرح شده باشد تجربه بسیار جالبی خواهد بود. البته مسلما کار ساده‌ای نخواهد بود به ویژه اینکه این گونه تجربیات نیازمند تمرکز ذهن و پرهیز از درگیری‌های فکری معمول است که تقریبا کاری بسیار مشکل است.


برگی از کتاب
در بخشی از کتاب آمده است: «ترک بدن فیزیکی بخشی از طبیعت انسانی یا به عبارت بهتر آگاهانه مالست. به این علت می‌توانیم تایید کنیم که هر کسی هر شب از بدن فیزیکی‌اش جدا می‌شود. هر وقت به خواب می‌رویم، یک جدایی طبیعی و خود به خود رخ می‌دهد و اساسا  در بابلای بدن شناور می‌شویم. با این حال قسمت اعظم مردم از این وضعیت مطلع نیستند، چون در طول این فرآیند ناهشیار می‌مانند. این واقعیت که ما همه این جدایی طبیعی را متحمل می‌شویم توسط بسیاری از برون‌افکن‌های هشیاری گزارش شده است که به عنوان مثال یک همسایه، فامیل یا دوست را دیده‌اند که ضمن خواب چند اینچ بالای بدن فیزیکی‌اش شناور شده است.
می‌توان اشاره کرد که همه ما در یک فاصله از بدنمان جدا نمی‌شویم. در حالیکهد بعضی از افراد ممکن است چند پاغ یا بیشتر دور شوند، بعضی از افراد فقط چند اینچ از بدنشان جدا می‌شوند. این عملا شخص به شخص و همچنین شب به شب فرق می‌کند.»
 
کتاب«رمزگشایی از تجربه خروج از بدن» در 292 صفحه، در یک‌هزار نسخه به قیمت 18 هزار تومان روانه کتابفروشی‌ها شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262137