«سموره» به کتابفروشی‌ها رفت

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۵
 
 
​کتاب «سموره» به قلم آذر ودودی از سوی انتشارات نردبان (بخش کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران) برای کودکان و نوجوانان منتشر شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «سموره» عنوان کتابی است به قلم آذر ودودی و تصویرگری گلی صفری که به تازگی از سوی انتشارات نردبان (بخش کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران) برای کودکان و نوجوانان منتشر شده است.
 
ودودی در این کتاب با داستانی ساده و روان به بخشی از آسیب‌های انسان‌ها به محیط‌زیست و دورکردن حیوانات از جنگل می‌پردازد.
 
در «سموره» در قالب 8 فصل بهم پیوسته داستان سنجاب شجاع، باهوش و کوچکی به نام «سموره» روایت می‌شود که همه عمرش را آزادانه روی یکی از درختان کهنسال جنگل که پیربلوط نام دارد، زیسته اما ناگهان اسیر شکارچی‌ها ‌شده و بوسیله انسان‌ها از جنگل به شهر برده می‌شود و با بسیاری از همنوعانش در قفسی زندانی شده و به مغازه‌ جانورفروشی در شهر منتقل می‌شود.
 
این کتاب به آسیب‌های نگهداری حیوانات در قفس و دور کردن آن‌ها از طبیعت که محیط اصلی زندگی‌شان است، اشاره می‌کند.
 
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «پیربلوط با اندکی تامل شاخه‌هایش را تکان داد و به سنجاب جوان صبح بخیر گفت. سموره احساس کرد پیربلوط مثل روزهای قبل نیست. شاخه‌هایش مشوش بودند و برگ‌هایش می‌لرزیدند گویی می‌خواست سموره را از اتفاقی با خبر کند.»
 
انتشارات نردبان (بخش کودک و نوجوان انتشارات فنی ایران) کتاب «سموره» را در قالب 48 صفحه با شمارگان دوهزار نسخه و قیمت 70 هزار ریال منتشر کرده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 262347