​پرندگان شکاری بر فراز بازار کتاب

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
 
 
سابین بوکادور در «پرندگان شکاری» از مجموعه «شگفتی‌های جهان» رازهایی را درباره پرندگان شکاری فاش می‌کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) کسب اطلاع درباره پرندگان بزرگ و شکاری برای کودکان و نوجوانانی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند، بسیار جذاب است. چون کمتر پیش می‌آید که بتوانند این پرندگان را از نزدیک ببینند یا با طرز زندگی آن‌ها آشنا شوند. براین اساس سابین بوکادور در کتاب «پرندگان شکاری» از مجموعه «شگفتی‌های جهان» رازهایی را درباره این پرندگان فاش می‌کند.
 
در توضیح پشت جلد این کتاب می‌خوانیم: «شگفتی‌های جهان حاوی آگاهی‌های اساسی در زمینه‌های گوناگون علوم، فنون، طبیعت، تاریخ، ورزش و هنر است. اطلاعات تصویری و همه جانبه، ویژگی‌ برتر این مجموعه نسبت به اغلب کتب های مشابه است. زبان ساده و تصاویر گویای این مجموعه به دانش‌آموزان دبستانی کمک می‌کند تا بدون نیاز به مساعدت بزرگ‌سالان مطالعه یا پژوهش خود را به سرانجام برسانند.»
 
این کتاب حاوی اطلاعاتی درباره کالبدشناسی، بینایی، شنوایی و بویایی، منقار خمیده، چنگال‌های تیز و برنده، شیوه‌های پرواز، شکار، پرنامه غذایی، فصل جفت‌گیری، جشن عروسی، فعالیت‌های روزانه و آشیانه عقاب طلایی است و در ادامه به ویژگی‌های جوجه عقاب‌ها و خویشاوندانشان اعم از عقاب شاهی، قرقی، عقاب دوره‌گرد، کورکور حنایی، سنقرها، کرکس‌ها، شاهین‌ها، جغدها و بوف‌ها و رژیم غذایی و محل زندگی هرکدام از آن‌ها می‌پردازد.
 
همچنین در ادامه به موضوع پرندگان شکاری و انسان‌ها و اینکه انسان‌ها همیشه مجذوب پرندگان شکاری بوده‌اند می‌پردازد و به فن پرورش پرندگان شکاری که از قدیمی‌ترین روش‌های شکار بوده، اشاره می‌کند.
 
این کتاب همچنین حاوی تصاویر زیبایی از هرکدام از پرندگان شکاری است که به فهم و درک بیشتر مطالب کمک می‌کند.
 
انتشارات محراب قلم، کتاب «پرندگان شکاری» را در قالب 28 صفحه با شمارگان دو هزار و 200 نسخه و قیمت 70 هزار ریال منتشر کرده است.
 

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 268603