تاریخچه انقلاب دیجیتال در یک کتاب

روایتی متفاوت از زندگی استیوجابز در یک کتاب

 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۸
 
 
«تاریخچه‌ای مصور از انقلاب دیجیتال در دره سیلیکون» کتابی است که مطالعه آن برای همه علاقه‌مندان به دو موضوع استارتاپ و فناوری مناسب است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) «تاریخچه‌ای مصور از انقلاب دیجیتال در دره سیلیکون» نام کتابی است که به شکلی داستانی به شرح فعالیت‌های نوآوران، مدیران و نوابغ دنیای فناوری می‌پردازد. 
 
این کتاب همچنین از زاویه‌ای متفاوت به داستان استیو جابز می‌پردازد، درست در فاصله‌ای که او در شرکت اپل حضور نداشت و درنهایت منجر به تاسیس شرکت NeXT شد. این اثر در ۶ بخش تدوین شده است که پنج بخش آغازین آن به شکلی مفصل به یکی از شرکت‌های مهم دنیای فناوری پرداخته و بخش نهایی آن نیز به طور خلاصه مجموعه‌ای از دیگر شرکت‌های مهم این عرصه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

از جمله ویژگی‌های این کتاب درج تصاویر جذابی که به فهم دقیق کتاب منجر می‌شود و ترجمه روان آن است. مطالعه این اثر برای همه علاقه‌مندان به دو موضوع استارتاپ و فناوری مناسب است.
 
در مقدمه کتاب می‌خوانید: «در اواخر قرن بیستم، گروهی استثنایی و سرکش انفجاری از اختراعات را رقم زدند که امروزه آن را به عنوان انقلاب دیجیتال می‌شناسیم و من به مدت 15سال تلاش‌های این گروه را که از مهندسین، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر تشکیل می‌شد، ثبت کردم. این افراد فناوری‌هایی خلق کردند که فرهنگ، رفتار و جنبه‌های مهم زندگی ما را تغییر داد. پاتوق این بچه‌ها دره‌ سیلیکون بود و در آنجا کسی نمی‌توانست مانع کارشان شود و من هم تا جای ممکن سعی کردم که حضورم در میان آن‌ها مانع کارشان نشود و در نهایت توانستم شرحی مصور از زندگی روزمره‌ی آنها تنظیم کنم. این بچه‌ها ابزار‌های جدیدی ساختند که موجب آزادی خلاقیت ذاتی بشر و منجر به توسعه‌ی اقتصادی در مقیاسی شد که جهان پیش از این به خود ندیده بود و من از اینکه زندگی هنری‌ام مرا با هدف عکاسی از زندگی خیابانی در نیویورک، مدرسه هنر سانفرانسیسکو و در نهایت عکاسی خبری در مقیاس بین‌المللی به آنجا کشانده بود هیجان زده بودم»
 
گفتنی است «تاریخچه‌ای مصور از انقلاب دیجیتال در دره سیلیکون» به قلم داگلاس منیوز و به ترجمه امیررضا فرقانی توسط انتشارات سیادت در سال جاری منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 269983