چگونه فرزندم را بر اساس تیپ شخصیتی او تربیت کنم؟

کتابی که به پدران و مادران هنر شناخت بچه‌ها را می‌آموزد
 
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۷
 
 
کتاب «هنر شناخت بچه‌ها» نوشته پل دی. تیگر و باربارا بارون- تیگر به توصیف 16 تیپ شخصیتی کودکان در سه بازه سنی پیشامدرسه، دبستان و نوجوانی می‌پردازند.
 
پل دی. تیگر
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «هنر شناخت بچه‌ها» نوشته پل دی. تیگر و باربارا بارون- تیگر با ترجمه مهرناز باشی‌زاده مقدم و محسن زندی از سوی انتشارات طه روانه بازار کتاب شد.
 
چگونه فرزند خود را بر اساس تبپ شخصیتی او تربیت کنم؟ این سوالی است که اغلب والدین از خود می‌پرسند. در کتاب «هنر شناخت بچه‌ها» با بررسی تنوع‌های شخصیتی کودکان و تفاوت‌ها تربیت مناسب با هر یک از این سنخ‌های شخصیتی را نشان داده است. نویسندگان در این اثر روایتی از تجربه‌های واقعی، ملموس و تطبیق مباحث بر سنین مختلف رشد کودک می‌کنند.
 
در این کتاب نویسندگان تلاش کرده‌اند تا بر اساس یکی از تئوری‌های شخصیت در روان‌شناسی، دیدگاهی نسبتا جامع و کاربردی در مورد تیپ‌های شخصیتی داده شود. در نهایت در این اثر نویسندگان به توصیف 16 تیپ شخصیتی کودکان در سه بازه سنی پیشامدرسه، دبستان و نوجوانی می‌پردازند و این کار را با تلفیق مباحث نظری، کاربردی و داستان‌هایی از زندگی واقعی روزمره انجام می‌دهند تا شناسایی و درک شخصیت کودک برای والدین راحت‌تر شود.

 
مترجمان در مقدمه کتاب معتقدند: «هر خانواده ایرانی باید این کتاب را یک بار بخوانند معلمان و مربیان باید مدام به این کتاب مراجعه کنند و حتی خود کودکان نیز می‌توانند با خواندن این کتاب خود را بهتر بشناسند.»
 
نویسندگان در این کتاب در قدم اول دیدی ژرف به والدین از فرزندانشان ارائه می‌دهند تا آن‌ها بتوانند طبیعت واقعی آن ها را خوب درک کنند. مولف اثر این‌گونه در مقدمه کتاب آن را معرفی می‌کند: «این کتاب روشی مناسب در زمانی مناسب است که والدین در آن پاسخ و پرسش‌های خود را می‌یابند و به فرزندان خود اعتماد می‌کنند تا به آن‌ها بیاموزند برای کمک به پرورش آن‌ها به عنوان بچه‌های سالم و قوی به چه نیاز دارند. این کتاب برای والدین کودکان سالم نوشته شده است؛ یعنی کودکانی که ناتوانی‌های جدی در یادگیری یا مشکلات جسمی و عاطفی ندارند و نیازمند توجه و رسیدگی ویژه نیستند.»
 
این کتاب در دو بخش با عناوین «بیایید فرزندانمان را به شیوه‌ای کاملا نو بشناسیم» و «نمایی نزدیک و اختصاصی، نگاهی عمیق به فرزندتان» و بیست فصل تالیف شده است. در بخش اول کتاب خوانندگان با حقیقت معجزه‌آسای تاثیر شناخت تیپ‌های شخصیت آشنا خواهید شد. در بخش دوم کتاب خوانندگان تیپی را که کاملا متناسب با فرزندانشان است را می‌شناسند.
 
«هنر شناخت بچه‌ها» در 478 صفحه، به قیمت  45 هزار تومان از سوی انتشارات کتاب طه منتشر شده است
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 270292