۴
 
ماساژ درمانی به روش یومی هو تراپی

به روش ژاپنی‌ها مفاصل آسیب‌دیده خود را درمان کنید

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۷
 
 
کتاب «ماساژ درمانی؛ یومی هو تراپی» به تشریح نوعی درمان در رفتگی مفاصل و استخوان‌ها می‌پردازد که ریشه در آسیای شرقی و کشور ژاپن دارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «ماساژ درمانی؛ یومی هو تراپی» نوشته محمدرضا یحیایی به تشریح و توضیح تکنیک‌های جا انداختن و مفاصل و مهره‌های ستون فقرات می‌پرداد.
 
امروزه تحرک کم و نوع شیوه زندگی و نشستن بیش از حد در وضعیت‌های نامناسب باعث شده انسان‌ها بیش از پیش درگیر ناراحتی‌های ناشی از دررفتگی مفاصل یا ساییدگی آن‌ها شوند. یومی هو تراپی نوعی ماساژ درمانی است که ریشه در آسیای شرقی و کشور ژاپن دارد. یحیایی (نویسنده) با فراگیری این نوع درمان و آموزش، تلاش داشته راهنمایی جامع از آن را در کتابش گردآوری کند.
 
نویسنده در مقدمه کتاب می‌نویسد: «چه بسیار مردان و زنانی که در حمام‌های عمومی شهرهای ایران به جا انداختن دررفتگی‌های متعدد مردم شهر می‌پرداختند. این امر در ایران قدمتی دیرینه دارد و بخشی از طب سنتی این مرز و بوم را به خود اختصاص داده است و امروزه نیز افراد با تجربه‌ای به امر جا انداختن دررفتگی‌ها می‌پردازند و این علم و هنر را از پدران خویش آموخته‌اند.»
 
این اثر در شش فصل با عناوین «تاریخچه ابداع یومی هو تراپی»، «علت بیماری‌ها»، «ویژگی‌های روش‌ درمانی یومی‌ هو»، تشخیص انحراف استخوان لگن خاصره»، «روش‌های تشخیص انواع جا به‌ جایی استخوان لگن خاصره»، «رازهای پنهان ماساژدرمانی یومی هو» در سال جاری روانه کتابفروشی‌ها شد.
 
در بخشی از کتاب که درباره تاریخچه ماساژدرمانی به سبک یومی هو تراپی آمده است می‌خوانید: «شوئی چی اهنو اهل ژاپن که مجذوب هنرهای رزمی چین می‌شود که در سن شانزده سالگی برای فراگیری به چین می‌رود طی مدت اقامتش که تا پایان جنگ جهانی دوم بود به طول می‌انجامد. او روش جا انداختن مفاصل و استخوان‌ها را که جزئی از تکنیک‌های طب سنتی در هنر‌های رزمی می‌باشد آموخت. وی پس از بازگشت به وطن روش‌های درمانی دیگری را نیز مورد مطالعه قرار داد و بر اساس ترکیب روش‌های اصلی جا انداختن استخوان‌ها و مفاصل با سایر روش‌های درمانی طب سنتی که آموخته بود روش جدیدی ابداع کرد.»
 
یومی هو تراپی در 340 صفحه، به قیمت 40هزارتومان از سوی مولف روانه بازار کتاب شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 271053
 


 
سمیه قربانزاده
Romania
۱۳۹۷-۱۱-۱۳ ۱۲:۳۲:۴۳
سلام خسته نباشید ،میخواستم بدونم کتاب ماساژ درمانی رو چطوری میتونم دریافت کنم ،ممنون میشم راهنمایی کنید .متشکرم (227814)
 
Romania
۱۳۹۸-۰۴-۲۶ ۱۸:۴۶:۲۱
سلام کتاب رو میخواهم تهیه کنم از کدام کتاب فروشی تهیه کنم این کتاب سی دی هم دارد؟ (229130)
 
حسین شاهسونی
Romania
۱۳۹۸-۰۴-۲۶ ۱۸:۵۰:۲۴
سلام کتاب یومی هو‌رو از کدام کتاب خانه در قم می توانم خریداری کنم یا چطور ارسال می کنیدسی دی اموزسی هم دارید؟ (229131)
 
حسین
United States
۱۳۹۸-۰۶-۱۳ ۰۸:۱۳:۳۸
درشهراصفهان کتاب راکجاتهیه کنیم (229463)