به قلم علی یاری‌خواه منتشر شد؛

کتابی که یاری‌ساز حقوق جزای عمومی است

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۷
 
 
علی یاری‌خواه در کتاب «یاری‌ساز حقوق جزای عمومی» سعی کرده نکات مهم مواد قانونی را با ارجاع به آرای وحدت رویه، نظریات مشورتی و قوانین خاص به صورت کاملا ساده و روان بیان و مخاطبان را از مباحث ملال‌آور و وقت‌گیر دور کند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «یاری‌ساز حقوق جزای عمومی» تالیف علی یاری‌خواه حاصل چندین سال مطالعه و کنکاش در کتب مختلف حقوقی من‌جمله کتب مربوط به قانون مجازات اسلامی است.

این اثر بر اساس ترتیب مواد قانونی و با ذکر نکات مرتبط با هر ماده مستخرج از روش تطبیقی و در واقع تجمیعی از نظریات و تفاسیر مهم مواد قانونی در کتب آموزشی و کمک‌آموزشی، در راستای تسهیل فراگیری حقوق جزا به منظور کمک رساندن مخاطبان علمی منتشر شده است.

همچنین کتاب با هدف کمک به جامعه هدف که شامل دانشجویان، دانش‌پذیران، سردفتران، وکلا، قضات، اساتید، عامه مردم و بالاخص اشخاصی که قصد شرکت در آزمون‌های تحصیلات تکمیلی، کانون وکلا، کانون کارشناسان، تصدی منصب قضا و ... را دارند، تنظیم شده است.

سعی نویسنده بر آن بوده که نکات مهم مواد قانونی را با ارجاع به آرای وحدت رویه، نظریات مشورتی و قوانین خاص به صورت کاملا ساده و روان بیان و مخاطبان را از مباحث ملال‌آور و وقت‌گیر دور کند. 

علی یاری‌خواه در این کتاب ضمن ارائه تاریخچه‌ای از قانون‌گذاری ایران در باب قانون مجازات، مبانی اصل قانونی بودن جرم و مجازات و آثار اصل قانونی بودن جرم و مجازات را تشریح می‌کند. سپس از رابطه بین مجازات و اقدامات تامینی و تربیتی و اصول حاکم بر مجازات و اقدامات تامینی و تربیتی می‌گوید و به بیان تمایزات مجازات با اقدامات تامینی و تربیتی می‌پردازد. نهایتا او موارد سقوط مجازات از جمله عفو، نسخ قانون، گذشت شاکی، مرور زمان و توبه و همچنین اسباب تشدید مجازات مثل تعدد یا تکرار جرم را مطرح کرده و از شرایط و موانع مسئولیت کیفری گفته است.

کتاب «یاری‌ساز حقوق جزای عمومی» تالیف علی یاری‌خواه با شمارگان ۲۰۰ نسخه در ۱۵۹ صفحه به قیمت ۲۰۰۰۰ تومان از سوی انتشارات سبزان منتشر شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 278512