گفت‌وگوی ایبنا با معاون فرهنگی و امور بین‌الملل موسسه علمی، فرهنگی دارالحدیث

حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا: محل دائمی فروشگاه یا نمایشگاه کتاب کودک استان قم در مجتمع دارالحدیث راه‌اندازی شد

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۵۴
 
 
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی‌نیا، معاون فرهنگی و امور بین‌الملل موسسه علمی، فرهنگی دارالحدیث گفت: انجمن کتاب کودک قم با دارالحدیث تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کردند و بر اساس آن بخشی از فروشگاه دارالحدیث برای راه‌اندازی اولین محل دائمی فروشگاه و نمایشگاه کتاب کودک استان قم در اختیار انجمن کتاب کودک قرار گرفت.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی سبحانی‌نیا، معاون فرهنگی و امور بین‌الملل موسسه علمی، فرهنگی دارالحدیث در گفت‌وگو با نمایندگی خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در قم، با اشاره به اهداف راه‌اندازی نمایشگاه و فروشگاه کتاب کودک دینی در قم، گفت: مراسم افتتاح رسمی فروشگاه کتاب کودک انجمن فرهنگی کودک و نوجوان استان قم، سه‌شنبه (23 دی‌ماه) با حضور حجت‌الاسلام عباس دانشی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد.

وی با بیان این مطلب که انجمن فرهنگی کتاب کودک و نوجوان استان قم مدتی است با مدیریت آقای سلطانی‌نسب راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: در همین راستا پیشنهاد شد برای انجمن کودک قم یک حرکت جدی صورت گیرد و نتیجه آن ایجاد مکانی مناسب برای عرضه کتاب ویژه کودکان شد که کمبود آن در شهر مقدس قم کاملاً محسوس بود.

حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا ادامه داد: بر این اساس تفاهم‌نامه بین انجمن کتاب کودک قم با موسسه علمی و فرهنگی دارالحدیث منعقد شد که طبق این تفاهم‌نامه بخشی از فروشگاه کتاب دارالحدیث برای راه‌اندازی اولین محل دائمی فروشگاه یا نمایشگاه کتاب کودک استان قم در اختیار انجمن کتاب کودک قرار گرفت.

معاون فرهنگی مجتمع دارالحدیث با اشاره به پیگیری‌های دو ماهه برای راه‌اندازی این نمایشگاه و فروشگاه کتاب کودک افزود: ما به ناشران کودک در استان قم فراخوان داده‌ایم تا کتاب‌هایشان را برای راه‌اندازی و ارائه در این نمایشگاه عرضه کنند.

وی در ادامه بابیان اینکه فضای اختصاص‌یافته طبیعتاً فضای موقتی است، تصریح کرد: دارالحدیث به دلیل اینکه نگاه فرهنگی به بحث کتاب کودک دارد و کار کودک را جدی گرفته است و هم به دلیل اینکه فعالیت در عرصه کودک را جزء ضروریات کار فرهنگی در عرصه دینی می‌داند از انجمن کتاب کودک قم، حمایت می‌کند.
حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا خاطرنشان کرد: معاونت فرهنگی و امور بین‌الملل موسسه دارالحدیث در کنار فعالیت تولید و انتشار کتاب کودک و برگزاری نشست‌ها و جلساتی با کارشناسان نخبه کشوری درباره تولید کتاب کودک به‌صورت ماهانه و دو ماه یکبار، این حلقه را از طریق حمایت از انجمن کتاب کودک قم ایجاد کرده که از این طریق فعالیت تولید کتاب‌های کودک در موسسه دارالحدیث هم جان تازه‌ای بگیرد و قوت و عمق بیشتری پیدا کند.

وی در ادامه بابیان این مطلب که امیدواریم بتوانیم از کانال همراهی با انجمن کتاب کودک تولیدات کتاب کودک موسسه دارالحدیث را هم از نظر کیفی و  هم از نظر کمی ارتقا ویژه‌ای ببخشیم، تأکید کرد: لازمه کار فرهنگی و دینی این است که ما از کودک شروع کنیم، چراکه ماندگاری این فعالیت بیشتر خواهد بود.

معاون فرهنگی موسسه دارالحدیث تأکید کرد: قطعاً تربیت کودکان خوب، آشنا با موازین دینی، معتقد به دیدگاه‌ها و اعتقادات دینی در فرهنگ عمومی جامعه تأثیرگذار خواهد بود، چراکه در آینده طالب معارف دینی و آثار بزرگسال هم خواهند شد.

حجت‌الاسلام سبحانی‌نیا در ادامه با اشاره به اینکه حمایت و پشتیبانی از انعقاد این تفاهم‌نامه با انجمن کتاب کودک، صرفاً یک حمایت محض از انجمن کودک نیست، خاطرنشان کرد: ما از انعقاد این تفاهم‌نامه یک نگاه دوجانبه داریم که هم حمایت از انجمن کتاب کودک و هم رونق تولیدات کتاب کودک در موسسه دارالحدیث را شامل می‌شود.

وی با اشاره به محتوای غنی آثار این موسسه، افزود: دارالحدیث از همکاری با انجمن کودک می‌تواند یک جریان‌سازی را در تولید کتاب‌های غنی کودک در قم داشته باشد.

معاون امور بین‌الملل موسسه دارالحدیث ابراز امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک شاهد جهش بسیار مطلوبی در تولید کتاب‌های فاخر در عرصه کودک و نوجوان در سطح قم باشیم و این افتخار را داشته باشیم که موسسه دارالحدیث به‌عنوان همراهی صدیق با انجمن کتاب کودک توانسته در ایجاد این حرکت مبارک سهم خوبی داشته باشد.

وی در پایان سخنانش بابیان اینکه امیدواریم ناشران موفق دینی در عرصه کتاب کودک از این حرکت خوب استقبال و همراهی کنند و با حضورشان در این نمایشگاه به رونق آن کمک کنند، اظهار کرد: ما می‌توانیم با تعمیق مؤلفه‌های بسیار مهم در تولید کتاب‌های کودک ناشران را برای تولید کتاب کودک با ویژگی‌های برتر کمک و هدایت کنیم که این اتفاق تولید کتاب کودک در سطح کشور را ارتقای کیفی خواهد داد.


بیش از ۱۷۰۰ عنوان کتاب کودک از منشورات ناشران استان قم در نمایشگاه و فروشگاه دائمی کتاب کودک در معرض نمایش و فروش قرار گرفته است. علاقه‌مندان می‌توانند به همراه فرزندان خود از این نمایشگاه زیبا و برخوردار از فضایی جذاب برای کودکان، واقع در خیابان معلم، فروشگاه مرکزی، انتشارات دارالحدیث دیدن کرده و کتاب‌های مورد علاقه فرزندان خود را تهیه کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 231801