در سال جدید میلادی منتظر این کتاب‌ها باشید / از «آتوسا مشفق» تا داستانی از کره و مهاجرت

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۱
 
 
هر ساله و با رسیدن به سال جدید میلادی گمانه‌زنی‌ها درباره آنچه در سال 2017 منتشر خواهد شد آغاز می‌شود. در سال 2015 با شگفتی‌های بسیاری در دنیای کتاب و جوایز ادبی روبه‌رو شدیم. وقت آن رسیده است که ببینیم در سال 2017 چه اتفاقی رخ خواهد داد. مجله «نیویورک‌تایمز» فهرستی جدید از کتاب‌هایی منتشر کرده است که در سال 2017 وارد بازار کتاب خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز- سال گذشته انتظار 16 کتاب جدید را داشتیم. در سال جاری فهرست 17 کتاب دیگر را منتشر می‌کنیم که انتظار می‌رود در سال 2017 وارد بازار کتاب شوند.
 
«هان کنگ»، نویسنده کره‌ای بهترین کتاب سال 2016 را به نگارش درآورد. کتاب «گیاهخوار» اولین کتاب ترجمه‌شده او به زبان انگلیسی بود و قرار است کتاب «اعمال انسانی» وی در ماه ژانویه سال 2017 منتشر شود.
 
 البته قرار است در همین ماه «آتوسا مشفق» با مجموعه داستان کوتاه خود به بازار کتاب بازگردد. وی در سال 2015 با کتاب «ایلین» Eileen توجه بسیاری از منتقدین را به خود جلب کرد. نام مجموعه داستان کوتاه وی «دلتنگی برای دنیایی دیگر» نام دارد.
 
«امیلی راسکوویچ» اولین کتاب خود را منتشر خواهد کرد. کتاب درباره زنی است که تلاش می‌کند رازهای ازدواج اول همسر خود را کشف کند.
 
در ماه فوریه اولین داستان بلند «جورج ساندرز»، استاد داستان کوتاه تحت عنوان «لینکلن در باردو» و همچنین مجموعه داستان «کیتی کیتامارا» تحت عنوان «جدایی» منتشر خواهد شد. «جدایی» درباره زن و شوهری است که قصد جدایی دارند اما کمی پس از این توافق مرد خانواده ناگهان ناپدید می‌شود و زن نمی‌داند چه کاری انجام دهد و همسر خود را نمی‌یابد. «استیو اریکسون»، نویسنده تجربه‌گرا کتابی تحت عنوان «Shadowbahn» منتشر خواهد کرد.
 
آثار غیرداستانی که در مارس منتشر خواهد شد شامل «جنوب و غرب» نوشته «جوآن دیدیون» خواهد بود. وی از دو مقاله حاضر در دفترچه خاطرات وی بهره گرفت و آن را به شکل یک کتاب گسترش داد. «آریل لوی» نیز از خاطرات خود در سال 2013 که در مجله «نیویورکر» منتشر شده بود استفاده خواهد کرد و از سقط جنین دردناکی که مجبور شد در طول دوره خبرنگاری‌اش انجام دهد سخن می‌گوید.
 
کتاب چهارم «محسن حمید» به نام «خروجی غرب» قصه عشق و مهاجرتی را در دوره جنگ‌های داخلی در کشوری بی‌نام روایت خواهد کرد. کتاب اول «الیف باتومان» به نام «ابله» داستان زن جوانی است که اولین سال تحصیلی‌اش را در دانشگاه «هاروارد» سپری می‌کند.
 
سومین کتاب «جازمین وارد»، نویسنده جایزه ملی کتاب «Sing, Unburied, Sing» را منتشر خواهد کرد. داستان‌های جدید «الیزابت استرات» و «جف واندرمیر» نیز در سال 2017 منتشر خواهد شد. بخش‌هایی از دفتر خاطرات «دیوید سداریس» نیز به زیر چاپ خواهد رفت. نویسنده کتاب «دختری در قطار» نیز تصمیم گرفته است رمان بعدی خود را تحت عنوان «داخل آب» منتشر کند.
 
مقاله‌های «ماری گیتاسکیل» تحت عنوان «فردی با چکشی کوچک» و همچنین بازخوانی افسانه‌ای یونانی از همسر «آگاممنون» نوشته شده توسط «کولم تویبین» تحت عنوان «خانه اسم‌ها» وارد بازار کتاب خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 243912