کتابی درباره فوتبالیست معروف آمریکایی کشته شده در زندان

 
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۱
 
 
درست دو هفته پس از اینکه «آررون هرناندز» ، فوتبالیست آمریکایی خود را در زندان کشت «جیمز پترسون» اعلام کرد قصد دارد کتابی غیرداستانی درباره وی بنویسد و تحقیقی متفاوت درباره زندگی این فوتبالیست شناخته‌شده انجام دهد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از گاردین- «آرون هرناندز»، فوتبالیست آمریکایی متهم بود «اودین لیولد» را به قتل رسانده است و در نتیجه به حبس ابد محکوم شد. وی در هفته گذشته خود را با روتختی سلول‌اش دار زد و خودکشی کرد. حال «جیمز پترسون»، نویسنده آثار جنایی قصد دارد به چگونگی به اوج رسیدن این نویسنده تا محکومیت وی به قتل در سال 2015 و مرگ وی در 27 سالگی بپردازد.
 
«براون» ، ناشر آثار «پترسون» در «آمریکا» طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «این کتاب غیرداستانی قرار است اوج و افول این ستاره فوتبال را نشان دهد. فوتبالیستی که یک حکم مرگ، یک دختربچه، و رازی منحوس را از خود به جای گذاشت.»
 
در سال 2015 این بازیکن تیم «نیوانگلند پاتریوتز» متهم به شلیک به «اودین لیولد»، فوتبالیستی نیمه‌حرفه‌ای بود. «هرناندز» در تاریخ 19 آوریل و چند روز پس از اینکه از اتهام قتل فردی دیگر تبرئه شد خود را به قتل رساند.
 
«پترسون» اعلام کرد از شنیدن خبر مرگ این بازیکن شگفت‌زده شده است. این نویسنده معتقد است اگرچه زندگی «هرناندز» پر از تناقض است اما وی از خانواده‌ای فقیر به بزرگ‌ترین جایگاه در فوتبال کشور رسید و در 22 سالگی بهترین عناوین را کسب کرد. «در میانه راه زندگی‌اش از شرایط عادی خارج شد. برای من این سؤال پیش آمد چه مشکلی در زندگی‌اش رخ داد! امیدوارم این کتاب نکات زیادی را درباره زندگی و مرگ‌اش روشن کند.»
 
بنا بر ادعای مجله «فوربز» «جیمز پترسون»، که پرکارترین نویسنده دنیا است، در طی دهه گذشته حدود 700 میلیون دلار درآمد داشته است و این کتاب اولین تجربه وی در نگارش آثار جنایی نیست. سال گذشته این نویسنده با همکاری «جان کانولی» کتابی جنایی تحت عنوان «ثروتمند» کثیف» به نگارش درآورد. البته این نویسنده بیشتر برای نگارش مجموعه‌ای درباره روانشناس بخش جنایی «آلکس کراس» معروف شد.
 
او از شخصیت‌های واقعی در داستان‌های خود بهره می‌گیرد. البته وی در سال گذشته دو ماه قبل انتشار رمانی به نام «قتل استفن کینگ» از چاپ آن منصرف شد. در آن زمان «پترسون»، که این کتاب را با همکاری «درک نیکیتاس» نگاشته بود، گفت: « کتاب من یک شخصیت داستانی را به شکل مثبت ارائه می‌دهد و بهتر است کمی داستان را لو بدهم. شخصیت اصلی داستان اصلاً به قتل نمی‌رسد. با این حال دوست نداشتم ناراحتی خاصی برای «استفن کینگ» و یا خانواده‌اش ایجاد کنم.»
 
«پترسون» همواره به دلیل همکاری خود در نگارش کتاب با دیگر نویسندگان مورد انتقاد قرار گرفته است و تحقیقات نیز نشان داده است بخش اعظم آثاری که نام وی بر روی جلد به چشم می‌خورد توسط همکارانش نگاشته می‌شود و نام وی بیشتر نقش تجاری دارد و موجب فروش بیشتر کتاب می‌شود. تاکنون خبری مبنی بر اینکه در کتاب مربوط به «آرون هرناندز» چه کسی با وی همکاری خواهد کرد منتشر نشده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 247397