پرفروش‌های هفته نخست ژانویه؛

دن براون کماکان در صدر پرفروش‌های نیویورک‌تایمز

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱
 
 
مجله نیویورک‌تایمز به روال معمول هفتگی خود فهرست آثار پرفروش را منتشر کرده است. فهرستی که نشان می‌دهد دن براون، خالق رمان معروف «راز داوینچی» با قاطعیت هنوز پس از گذشت چند ماه در فهرست پرفروش‌ها قرار دارد.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی، و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی کوتاه به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته نخست سال جدید میلادی خواهیم داشت.
 
«منشاء»، جدیدترین داستان معمایی دن براون از پروفسور لنگدان که حدود سه ماه پیش منتشر شده، در تمام این ده هفته در فهرست پرفروش‌ها قرار داشت و حالا به جایگاه نخست بازگشته است. پروفسور رابرت لنگدان با یکی از دانشجویان قدیمی خود دیدار می‌کند و به دنبال ماجرای تاریخی و هیجان‌انگیز دیگری می‌رود. حضور وی در پنج رتبه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز از آغاز انتشار کتاب نشانه از علاقه زیاد خوانندگان به ماجراهای معمایی و ماجراجویانه براون دارد.
 
جان گریشام نویسنده آمریکایی آثار جنایی با کتاب «میکده خروس» در جایگاه دوم پرفروش‌های هفته نخست سال 2018 قرار دارد. گریشام در این رمانش، داستان سه دانشجوی بلندپرواز رشته حقوق را روایت می‌کند که در سودای رسیدن به شغل و آینده‌ای خوب تلاش می‌کنند، اما درمی‌یابند اتفاق مثبتی در آینده در انتظارشان نیست و سیستم بانکی با اهدای وام به افراد هر روز بر قرض‌هایشان می‌افزاید.
 
کتاب جدید جیمز پترسون تحت عنوان «مردم در مقابل آلکس کراس» در هفته اول انتشار خود توانسته بود رتبه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز را به دست آورد اما حالا با گذشت چند هفته به رده سوم تنزل پیدا کرده است. آلکس کراس نام شخصیت اصلی داستان‌های پترسون است که در واقع شرلوک هلمز قاره آمریکا محسوب می‌شود. در داستان جدید کارگاه کراس در پی رمزگشایی از قتلی دیگر است؛  آلکس کراس نام شخصیت اصلی داستان‌های پترسون است که در واقع شرلوک هلمز قاره آمریکا محسوب می‌شود. در داستان جدید، کارگاه کراس در پی رمزگشایی از قتلی دیگر است؛ شخصیتی که دریافتن پاسخ سوال‌هایش تنها به توانایی‌های خاصش به عنوان یک کاراگاه تکیه نمی‌کند و روانشناس ماهری است که با تحلیل آگاهانه خود از انسان‌ها و شرایط اطراف به گونه‌ای به سوی کشف حقیقت قدم برمی‌دارد. پترسون چنان به قصه شاخ و برگ می‌دهد که خواننده نمی‌تواند تا آخرین فصل کتاب پایان آن را حدس بزند و این عنصری است که نویسندگان معدودی به آن دست یافته‌اند
 
«خط نیمه‌شب» نوشته لی چایلد که در هفته نخست انتشار خود پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شده بود، همچنان پس از دو ماه در این فهرست جایگاه خود را حفظ کرده است و در رده چهارم قرار دارد. جک ریچر، شخصیت اصلی داستان انگشتری کوچک را پشت ویترین مغازه می‌بیند. انگشتری که نام صاحب قبلی‌اش روی آن حک شده است. با خود فکر می‌کند چه چیزی سبب شده صاحب انگشتر آن را بفروشد و تصمیم می‌گیرد انگشتر را به صاحب قبلی آن بازگرداند. اما با ماجراهای رازآلودی روبه‌رو می‌شود که خواننده را تا صفحه آخر پای کتاب میخکوب می‌کند.
 
«آتش در همه جا» نوشته سلست نگ کتاب جدید فهرست پرفروش‌های این هفته است. سلست نگ، نویسنده آمریکایی-چینی در کتاب دوم خود به موضوع خانواده، اتفاقات زندگی نوجوانان، احساسات مادرانه و روابط انسانی می‌پردازد. پیش از این نگ با رمان اول خود تحت عنوان «چیزهایی که هیچ‌وقت به تو نگفتم» در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز و  آمازون قرار گرفته بود.
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته نخست ژانویه به لینک زیر مراجعه کنید:
 
https://www.nytimes.com/books/best-sellers/hardcover-fiction/
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 256435