پرفروش‌های هفته چهارم ژانویه؛

دو اثر جنایی در صدر فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز

 
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱
, مترجم : سحر حسابی
 
 
مجله نیویورک‌تایمز به روال معمول هفتگی خود لیست آثار پرفروش را منتشر کرده است. این هفته دو کتاب جدید از پیرس براون و داگلاس پرستون-لینکلن چایلد به پنج رتبه اول پرفروش‌ها راه یافته‌اند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی کوتاه به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته چهارم سال جدید میلادی خواهیم داشت.
 
«زنی در پنجره» داستان جنایی و معمایی نوشته ای. جی. فین در هفته دوم ژانویه منتشر شد و با حضور در رتبه نخست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز همگان را شگفت‌زده کرد. این اثر پس از گذشت سه هفته هم‌چنان در صدر فهرست قرار دارد. «زنی در پنجره» با بیان هیچکاکی و قدرتمند خود قصه زنی را روایت می‌کند که فکر می‌کند شاهد جنایتی در خانه همسایه بوده است. زنی به نام آنا در خانه‌ای در نیویورک زندگی می‌کند و علاقه‌ای به ارتباط با دنیای بیرون و دیگران ندارد. او بیشتر اوقات را به تماشای فیلم می‌گذراند و به یاد خاطراتش روزگار می‌گذراند و گاهی اعمال همسایه‌هایش را زیر نظر می‌گیرد. یکی از این روزها که در حال نگاه کردن به خانه همسایه خوشبختش بود شاهد اتفاقی می‌شود که برایش باورپذیر نیست.
 
«شهر شب بی‌پایان» نوشته داگلاس پرستون و لینکلن چایلد در هفته اول انتشارش در رده دوم پرفروش‌ها قرار گرفته است. داستان با قتل دختر ثروتمندی شروع می‌شود که مفقود شده بود و چند روز بعد جسدش در انباری متروکی یافت می‌شود. کاراگاهی از نیویورک و فرستاده‌ای از اف‌بی‌آی به دنبال قاتلی هستند که چندین قتل وحشیانه‌ای را مرتکب شده است.
 
«طلای آهنی» کتاب جدید پیرس براون، نویسنده 29 ساله آمریکایی داستان‌های علمی-تخیلی است، که در هفته اول انتشار خود در جایگاه سوم پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت. جلد چهارم مجموعه داستانی درباره پادشاهی است که درگیر جنگ شده و باید مأموریت آخرش را به پایان برساند. «قیام سرخ» اولین جلد از این مجموعه بود که در سال 2014 منتشر شد و جلد دوم و سوم به ترتیب «پسر زرین» و «ستاره صبح» نام دارد. 
 
«منشاء»، جدیدترین داستان معمایی دن براون از پروفسور لنگدان حدود چهار ماه پیش منتشر شد، در تمام این شانزده هفته در فهرست پرفروش‌ها قرار داشت و حالا در جایگاه چهارم قرار گرفته است. نام‌های بزرگی چون جیمیز پترسون، استفن کینگ، و جان گریشام در این چند ماه در فهرست پرفروش‌ها قرار گرفتند و سپس به رتبه‌های پایین‌تر رفتند اما دن براون با کتاب «منشاء» همچنان در پنج رتبه اول پرفروش‌ها قرار دارد. حضور وی در پنج رتبه اول پرفروش‌های نیویورک‌تایمز از آغاز انتشار کتاب نشانه از علاقه زیاد خوانندگان به ماجراهای مذهبی و ماجراجویانه براون دارد. پروفسور رابرت لنگدان با یکی از دانشجویان قدیمی خود دیدار می‌کند و به دنبال ماجرای تاریخی و هیجان‌انگیز دیگری می‌رود. البته کتاب جدید خالق «راز داوینچی» طی پنج روز فروش خود در بریتانیا نیز 100 هزار نسخه به فروش رفت و به نظر می‌رسد به این روند رو به جلو ادامه دهد.
 
«آتش در همه جا» نوشته سلست نگ سه هفته پیش موفق به حضور در فهرست پرفروش‌ها شد و این هفته در رده پنجم قرار گرفته است. سلست نگ، نویسنده آمریکایی- چینی در کتاب دوم خود به موضوع خانواده، اتفاقات زندگی نوجوانان، احساسات مادرانه، و روابط انسانی می‌پردازد. پیش از این نگ با رمان اول خود تحت عنوان «چیزهایی که هیچ‌وقت به تو نگفتم» در فهرست پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» و «آمازون» قرار گرفته بود.
 
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته چهارم ژانویه به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.nytimes.com/books/best-sellers/hardcover-fiction/?action=click&contentCollection=Books&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F®ion=Body&module=CompleteListLink&version=Fiction&pgtype=Reference
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257155