هیجان انگیزترین سفرنامه‌های سال 2018

 
تاریخ انتشار : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۰
 
 
در سال‌های اخیر سفرنامه‌های چاپ شده توسط بیشتر انتشاراتی‌های معتبر آمریکا به راهنما و مراجع برای مسافران تبدیل شده است. این کتاب‌ها که قرار است در ماه‌های آینده وارد بازار شوند، بهترین نمونه این راهنماها هستند.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از تراول پالس - معمولاً سفرنامه‌ها کتاب‌هایی هستند که خاطرات و مشاهدات نویسنده را شامل می‌شوند، ولی در سال‌های اخیر این نوع کتاب‌ها به مراجعی برای سفر به مناطق مختلف تبدیل شده‌اند.

از جمله مهمترین کتاب‌های سفرنامه که قرار است در سال جدید در کشور آمریکا منتشر شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

«راهنمای پارک‌های ملی آمریکا» نوشته مل وایت
 
 

در این کتاب 544 صفحه‌ای اطلاعات و شرح حالی از وضعیت و شرایط حدود 400 پارک ملی موجود در کشور آمریکا آورده شده است. در این کتاب با جلد گالینگور، تصاویر زیبایی از پارک‌های ملی آمریکا درج شده است که به ارزش مادی و معنوی آن اضافه می‌کند. وایت در کنار تصاویر، نقشه پارک‌ها با تمام جزئیاتشان را نیز آورده شده است که راهنمای کاملی برای گردشگران به حساب می‌آید.

«بهترین سفرنامه آمریکایی» نوشته لورن کالینز
 
 

این کتاب نوعی سفرنامه و تجربیات کسانی است که به نقاط مختلف جهان سفر کرده‌اند که توسط کالینز جمع‌آوری و ویرایش شده است. در مقدمه کتاب آورده شده است که با استفاده از این کتاب مسافران می‌توانند لذت بیشتری از سفر به نقاط مختلف جهان ببرند.

«راهنمای سفرهای انفرادی» تهیه شده توسط شرکت «لونلی پلانت»
 
 

شرکت لونلی پلانت یکی از معتبرترین شرکت‌های انتشاراتی و رسانه‌ای در حوزه گردشگری است که کتاب‌های بسیاری نیز در این زمینه منتشر کرده است. کتاب همانطور که از نامش پیداست، راهنمای جامعی از سفر به نقاط مختلف دنیا برای کسانیاست که به تنهایی سفر کردن علاقه دارند. در این کتاب 168 صفحه‌ای نکاتی آموزنده برای بالا رفتن تجربه افراد در برخورد با شرایط مختلف پیش‌بینی شده است.

«جاده مرموز 66: راهنمایی به دنیای عجایب و شگفتی» نوشته جیم راس
 
 

در این کتاب 208 صفحه‌ای نویسنده سفرنامه‌های واقعی را با داستان‌های خیالی ترکیب کرده است و نوعی کتاب جذاب نوشته است که خواندن آن به همه توصیه می‌شود. در این کتاب یرخی سوالات و داستان‌های واقعی یا تخیلی درباره سفرهای مرموز جستجوگران گنج در رودخانه کلرادو آمریکا و ...  آورده شده است. آیا نام کارتون‌های وسترن هالیوود از یک منطقه آریزونا برداشته شده است؟ آیا سلاح‌های هسته‌ای برای ساخت جاده استفاده شده است؟ آیا این مسئله حقیقت دارد که ارواح و هیولاها در بزرگراه‌ها در کمین رانندگان هستند؟
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 257253