پرفروش‌های هفته نخست مارس؛

جیمز پترسون باز هم به فهرست پرفروش‌ها بازگشت

 
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۵
 
 
مجله نیویورک‌تایمز به روال معمول هفتگی خود فهرست آثار پرفروش را منتشر کرده است. این هفته جیمز پترسون، پرفروش‌ترین نویسنده دنیا با کتاب جدیدش به فهرست پرفروش‌ها بازگشته است.
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی کوتاه به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته نخست مارس خواهیم داشت.
 
«تنهای بزرگ» نوشته کریستین هانا در هفته نخست انتشارش پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شد و پس از سه هفته در این جایگاه باقی مانده است. اسیر جنگی از ویتنام باز می‌گردد و با خانواده‌اش به آلاسکا نقل‌مکان می‌کند و با شرایط سختی روبه‌رو می‌شود.
 
 
«پنجاه پنجاه» نوشته جیمز پترسون و کندیس فاکس در چند روز نخست انتشار در رده دوم پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» قرار گرفته است. کاراگاه هریت بلو در تلاش است برادرش را از اتهام قتل سه زن تبرئه کند و برایش اهمیتی ندارد اعتبارش در سیستم پلیس زیر سؤال رود. در این میان از او می‌خواهند برای مأموریتی به روستای کوچک برود. در راه و کنار رودخانه‌ای کوچک دفتر خاطراتی را می‌یابد که در آن پرده از جنایتی بزرگ در روزهای بعد برداشته می‌شود.
 
«زنی در پنجره» داستان جنایی و معمایی نوشته ای. جی. فین این هفته در رده سوم قرار دارد. کتابی که دو ماه پیش منتشر شد و در این مدت پای ثابت فهرست پرفروش‌ها بوده است. «زنی در پنجره» با بیان هیچکاکی و قدرتمند خود قصه زنی را روایت می‌کند که فکر می‌کند شاهد جنایتی در خانه همسایه بوده است. زنی به نام آنا در خانه‌ای در نیویورک زندگی می‌کند و علاقه‌ای به ارتباط با دنیای بیرون و دیگران ندارد. او بیشتر اوقات را به تماشای فیلم می‌گذراند و به یاد خاطراتش روزگار می‌گذراند و گاهی اعمال همسایه‌هایش را زیر نظر می‌گیرد. یکی از این روزها که در حال نگاه کردن به خانه همسایه خوشبختش بود شاهد اتفاقی می‌شود که برایش باورپذیر نیست.
 
 
«ازدواج آمریکایی» نوشته تایِری جونز در این هفته توانست کتاب جدید جوجو مویز را کنار بگذارد و در جایگاه چهارم قرار گیرد. روی و سلستیال تازه ازدواج کرده‌اند، عاشقانه یکدیگر را دوست دارند و زندگی آرام و موفقی دارند اما ناگهان و پس از دستگیری روی به اتهام تجاوز به زنی سفیدپوست در گذشته همه چیز دچار تغییر می‌شود. روی بی‌گناه است اما به 12 سال زندان محکوم می‌شود اما آیا سلستیال می‌تواند 12 سال دوری از همسرش را تحمل کند؟ جونز در این کتاب نشان می‌دهد زندانی شدن عضوی از خانواده نه تنها بر خود فرد تأثیر می‌گذارد بلکه زندگی عزیزانش را نیز برای همیشه دچار تغییر می‌کند.
 
«باز هم من»، داستان جدید جوجو مویز که در هفته نخست انتشار خود در جایگاه دوم پرفروش‌ها قرار گرفته بود این هفته با سه پله سقوط در جایگاه پنجم قرار گرفته است. نویسنده انگلیسی این بار باز هم به سراغ شخصیت اصلی داستان «من پیش از تو» و «پس از تو»، لوئیسا کلارک رفته و این بار سیر زندگی‌اش پس از سفر به نیویورک را نشان می‌دهد.
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته اول مارس به لینک زیر مراجعه کنید:
https://www.nytimes.com/books/best-sellers/hardcover-fiction/?action=click&contentCollection=Books&referrer=https%3A%2F%2Fwww.nytimes.com%2Finteractive%2F2017%2F11%2F24%2Fbooks%2Freview%2Fbest-sellers-promo-for-front-copy2.html®ion=Body&module=CompleteListLink&version=Fiction&pgtype=Reference
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 258505